ضیاءالصالحین فیلم کامل آموزش تایپوگرافی بصورت رایگان | ضیاءالصالحین

فیلم کامل آموزش تایپوگرافی بصورت رایگان

آموزش تایپوگرافی
دانلود فیلم کامل آموزش تایپوگرافی در یازده جلسه / مدرس : استاد پوروهاب

فیلم کامل آموزش تایپوگرافی بصورت رایگان

در این بخش فیلم کامل آموزش تایپوگرافی در یازده جلسه به همت اداره تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی قم تهیه و جهت استفاده کاربران گرامی تقدیم می گردد...

مدرس : استاد پوروهاب

فیلم کامل آموزش تایپوگرافی بصورت رایگان

تایپوگرافی یا نویسه‌نگاری هنر و فن حروف‌چینی (حروف‌نگاری) برای نمایش زبان است. هنر چیدمان حروف برای زبان تصویری. تقویت ویژگی بصری حروف و نزدیک کردن نوشتار به وجه تصویری. چینش حروف شامل حالت قلم، پوینت، مقدمه (فاصلهٔ خط) می‌شود.

امروزه کار چاپ پوسترها و تبلیغات را تایپوگرافی‌ها انجام می‌دهند.

تایپوگرافی «زبان بصری» است؛ هنر نوشتن کلمه یا جملات بسیار کوتاه با شکل وُ سبکی ویژه که «بار» تصویری و «نمایشی» بالایی دارد و «هویت» چیزی را می رساند. تایپوگرافی لباس اطلاعات است و آن را به تصویر می کشد. تایپوگرافی ها هم خوانده می شوند و هم نمی شوند؛ نشان می دهند که چه هستند و چه مفهومی را برجسته می کنند و رسالت شان چیست. نیروی خلاقیت و الهام در تولید آنها بسیار پررنگ است. تایپوگرافی در میانه میدان هنر، صنعت و دانش می رقصد و با وجود اینترنت و کامپیوتر امروزه همه جا یافته می شود.

* فرآیند تولید تایپوگرافی :

اطلاعاتی که قرار است به مخاطب منتقل شود به «فونت» تبدیل و تایپ می شود سپس «تایپ فیس» یا گروه فونت ها انتخاب می شود و آنگاه با تکنیک های «ویژوال آرت» یا هنر های دیداری ادغام می شود؛ به خود رنگ می گیرد و فرم می پذیرد. آنگاه با تصادف در انتخاب رنگ، فرم، خم خوردگی، بافت، چیدمان، کشش، ترکیب فونت ها و تایپ فیس ها چیزی بیرون می جهد که یک تایپوگرافی برای کاری خاص است و به آن محصول «الهام هنری» می گویند. در نهایت تایپوگرافی دیگر فونت، کلمه و یا جمله نیست.

* کاربرد تایپوگرافی :

روی جلد کتاب ها، پوستر ها، لوگوها، انواع تبلیغات و پروموشن ها، اینترنت، وب سایت ها و بنرهای آنها وجود دارند. از سَر دَر مرکز خریدهای بزرگ گرفته تا تبلیغ های تلویزیونی و متروها تا دیگر جاها تایپوگرافی دیده می شود. جایی نیست که این هنر- صنعت آنجا را فتح نکرده باشد.

Share