ضیاءالصالحین فیلم سینمایی مجروح جنگی (1377) | ضیاءالصالحین

دانلود فیلم سینمایی مجروح جنگی (1377)

لیست
  • دانلود فیلم سینمایی مجروح جنگی (1377)
در جریان حمله عراق به ایران، یکی از روستاهای کردنشین شناسایی می شود و قرار می شود یک گروه از نیروهای عراقی به روستای مزبور حمله کند. آنها قصد دارند با زدن زاغه های مهمات، سکوی موشکی خودشان را به آن منطقه برای حمله به شهرهای غرب ایران منتقل کنند.

دانلود فیلم سینمایی مجروح جنگی (1377)

فیلم سینمایی مجروح جنگی از سری فیلم های دفاع مقدس به کارگردانی اصغر نصیری و نویسندگی انسیه شاه حسینی ساختهٔ سال ۱۳۷۷ هجری شمسی است.

خلاصه داستان فیلم سینمایی مجروح جنگی

در جریان حمله عراق به ایران، یکی از روستاهای کردنشین شناسایی می شود و قرار می شود یک گروه از نیروهای عراقی به روستای مزبور حمله کند. آنها قصد دارند با زدن زاغه های مهمات، سکوی موشکی خودشان را به آن منطقه برای حمله به شهرهای غرب ایران منتقل کنند. سیدقاسم خرم دره همراه تعدادی از بسیجی های رزمنده برای شناسایی و نجات روستاییان، عازم آن منطقه می شود ولی عملیاتشان توسط نیروهای ضدانقلاب لو می رود و محاصره می شوند. از طرفی، در مقر فرماندهی ایران، تصمیم گرفته می شود با توجه به دشواری راه آن توسط نیروهای متخصص، از سبحان که از دوستان خرم دره بوده و از افراد متخصص نیز هست، دعوت به همکاری می کند. سبحان نیز با انتخاب همراهان خود ـ مرتضی، جواد، جمال، حسین و رسول ـ برای رهایی خرم دره و اهالی روستا عازم آن مناطق می شوند. در نبرد سختی بین نیروهای عراقی، به رغم شهادت تعدادی از رزمندگان از جمله سیدقاسم خرم دره، روستاییان از چنگ دشمن رهایی می یابند.

بازیگران فیلم سینمایی مجروح جنگی

عبدالرضا آشتیانی / رسول توکلی / سیدمحسن خرم دره / هوشنگ منصورخاکی / محمد جوزانی / علی نظری / عباس مختاری / خسرو خانمحمدی / محمدرضا علی زاده / محمدرضا داداشی / محمد راموز / داوود خلیلی / بهروز پیروزیان / اکبر آبدیده / محسن شاهرخی / صفدر سیاهپوش / رحیم مهدی خانی / مصطفی رستمی / محمد مرادزاده / عباس یوسفیان / احمد محمدزاده / مرتضی کاظمی / سیدکاظم خرم دره / مهناز فلاحت پیشه / سیما پرنور / محمد همراه / سیدناصر خرم دره / قادر ایمانوردی / حسن خرم دره / قنبر حامد / جلیل علی زاده / اسماعیل مهریان / قادر حسن زاده / توحید سلیمی / اکبر غلامی/ سیدرضا خرم دره / حسن فرخی/مهدی آبدیده / امیرغلامی / محمود شادفر / محمد بلندمرتبه / وحید محمدی / محمد خدابنده / حسین فرخی / جعفر سماعی / علی عزیزی

فیلمهای دفاع مقدس

فیلم سینمایی مجروح جنگی

Share