ضیاءالصالحین سریال تلویزیونی یوسف پیامبر علیه السلام | ضیاءالصالحین

سریال تلویزیونی یوسف پیامبر علیه السلام

لیست
  • سریال یوسف پیامبر - قسمت اول
سریال تلویزیونی یوسف پیامبر نام مجموعه 45 قسمتی پیرامون زندگی حضرت یوسف پیامبر علیه السلام به کارگردانی زنده یاد فرج الله سلحشور است...

سریال تلویزیونی یوسف پیامبر علیه السلام - قسمت اول

سریال تلویزیونی یوسف پیامبر نام مجموعه 45 قسمتی پیرامون زندگی حضرت یوسف پیامبر علیه السلام به کارگردانی زنده یاد فرج الله سلحشور است... نخستین قسمت این سریال ۴۵ قسمتی جمعه ۷ تیر ماه ۱۳۸۷ ساعت ۲۲ پخش شد.

در سریال حضرت یوسف مصطفی زمانی، محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، جعفر دهقان، عباس امیری، جهانبخش سلطانی، رحیم نوروزی، مهوش صبرکن، الهام حمیدی، پروانه معصومی، لیلا بلوکات و … به ایفای نقش پرداخته اند.

در این مجموعه مصطفی زمانی ایفاگر نقش یوسف است و نقش پدرش یعقوب را محمود پاک نیت ایفا می کند. شخصیت زلیخا که در حین مراحل فیلمبرداری بازیگر آن انتخاب شد را کتایون ریاحی و نقش عزیزمصر پوتیفار هم جعفر دهقان بازی کرده اند. برای این سریال نسخه سینمایی هم تهیه شده که فقط برای حضور در جشنواره های داخلی و خارجی استفاده شد.

داستان سریال یوسف پیامبر علیه السلام

زمانی که حضرت یعقوب علیه السلام، مردمان بنی اسرائیل را به معبود یگانه عالم فرا خوانده و از پرستش خدایان سرد و سنگی انذار می دهد؛ خداوند کریم، پیامبر بعدی را در نسل او قرار داده و یوسف را به وی عطا می کند که در حسن و جمال، بی نظیر است. یوسف در کودکی رؤیای عجیبی می بیند؛ رؤیایی که در آن خورشید و ماه و ۱۱ ستاره برای او به سجده می افتند. یعقوب که این رؤیای عظیم را می شنود؛ به او توصیه می کند تا آن را از برادران خود پنهان کند. پس از چندی، برادران یوسف که به علاقه پدرشان نسبت به یوسف رشک می ورزیدند، او را به صحرا برده و به چاه بدخواهی می افکنند؛ اما خداوند که اراده فرموده تا به واسطه یوسف، مردم را به راه نجات و هدایت دعوت نماید؛ او را از پستی چاه رهانیده و بلندی مقام و مرتبت عطا می نماید…

 قسمت های 1 تا آخر فیلم یوسف پیامبر را در سایت فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین مشاهده بفرمایید.

سریال تلویزیونی یوسف پیامبر

Share