فضای مجازی یک تهدید است که به تدریج تبدیل به فرصت خواهد شد

آیت الله حائری شیرازی؛
آیت الله حائری شیرازی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالین به نقل از بلاغ، همایش سالانه مبلغان فضای مجازی به همت اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور جمع کثیری از مبلغان در محل سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این همایش حضرت آیت الله حائری شیرازی اظهارداشت: الان فضای مجازی یک تهدید است که به تدریج و با همت جدی تبدیل به فرصت خواهد شد.
وی با اشاره به تهدیدات فضای مجازی بیان کرد: امام خمینی(ره) یک زمانی فرمود جنگ تحمیلی نعمت است و بعد ها هم همین شد، الان هم فضای مجازی فرصت است ولی پیش دستی دشمن در ایجاد ابزار و نشر فساد یکی از تهدیدهای موجود در این فضا به شمار می آید، و هدف دشمن تضعیف و تحریف افکار است.
این استاد اخلاق حوزه علمیه افزود: با تخریب لانه جاسوسی چشم آمریکا در ایران کور شد ولی الان دشمن از طریق فضای مجازی وارد شده است و در ظاهر با جلوه های آموزشی و مفید جلو آمده و در باطن فاسد و مخرب است.
آیت الله حائری شیرازی با توجه به آگاهی داشتن کامل مبلغان نسبت به این فضا خاطرنشان کرد: مبلغان باید با دست پر وارد این فضا شوند و حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی گفت: اگر انقلاب اسلامی ما پیروز شد بخاطر این بود که حضرت امام خمینی(ره) حرف برای گفتن داشت و در مقابل رژیم شاهنشاهی که حرفی برای گفتن نداشت ایستاد و الان هم دشمن و استکبار محتوای سطحی و بدون پشتوانه علمی منتشر می کند و علت فرصت بودن این فضا برای ما همین است که دشمن حرفی برای گفتن ندارد و این اسلام است که در همه زمینه ها ورود پیدا می کند.
آیت الله حائری شیرازی افزود: دین اسلام در جهان در حال گسترش است و وظیفه شما مبلغان انتشار هرچه بیشتر محتوا و علوم اسلامی در جهان است.
وی در پایان گفت:این دین افتخار ماست و از آنجایی که دین اسلام در هر زمینه ای اعم از خانواده، اقتصاد، حقوق و غیره راهکارهای متعددی دارد باید این نظریه ها و راهکارها در سطح جهان منتشر گردد.

Share