کلیپ تصویری/ فرعون کوچک(درباره کار گروهی و تشکیلاتی) - حجت الاسلام پناهیان

کلیپ تصویری "فرعون کوچک" درباره کار گروهی و تشکیلاتی

• زمان : 4:07
-----------------------------------
متن کلیپ:

امام حسین می دانی برای چی شهید شد؟! شما وقتی که بهتان می گویند اخلاق اجتماعی یاد چی می افتید؟! اگر یک کسی با من بد اخلاقی کرد او را ببخشم! اگر یک کسی به من خوبی کرد او را تحویل بگیرم و تشکر کنم! همین؟! یعنی شما فکر می کنید برای این یکصد و بیست و چهار هزار پیغمبر باید بیاید و بکشندشان؟! تو یعنی بدون دین و خدا و پیغمبر خودت نمی فهمیدی اینها یعنی چی؟! اینها هست! ولی اینها «نه در یک روابط آزاد اجتماعی! در یک روابط تشکیلاتیِ اجتماعی!»

شما خیلی زرنگ تشریف داری! با هیچ کی کار تشکیلاتی نمی کنی! رفاقت و لبخندت را برای حفظ کردی! مَردی؟! با یکی برو تو تشکیلات! اِشکال پیش آمد در روابط  تان؟ تشکیلات را به هم نزن! به نفع رفیقت کوتاه بیا! شعبه نزن بعدِ چند وقت دیگر! خب اینها زود اختلاف نظر پیدا می کنند. خب از الآن اخلاق اجتماعی را شروع می  کنیم. در یک تشکیلات! عضو کدام تشکیلات هستی؟ «ما تشکیلاتی کار نمی کنیم می دانی؟! ما یک نفری کار می کنیم.» به به! آدم خودخواه! فرعون کوچک! ببین خالی نبند! اخلاق اجتماعی ات خوب است فریب داری می دهی! مگر اینکه بروی در تشکیلات اخلاق اجتماعی ات خوب باقی بماند!

حاج آقا منظورتان اداره است؟ سازمان است؟ نه عزیز دلم! آنجا مسئول همۀ کارها مدیر است! تو آنجا احساس مسئولیت نمی کنی! می گویی «آقای رئیس اداره! کار من چیه؟ بگو من بروم خوشکل انجام بدهم بیایم، من به بقیه اش کاری ندارم!» من می گویم تشکیلات هیئت، تشکیلات یعنی چی؟ همه احساس مسئولیت می کنند! همه مشارکت دارند! همه خودشان را مسئول می دانند! همه رأی دارند، همه دلسوزی دارند. چرا با یک گروهی یک جایی کار نمی کنی که این رفیقت هی تو را اذیت کند، هی لبخند بزنی! هی اذیت کند، هی لبخند بزنی! هی سیخونک بزند، هی لبخند بزنی! هی کار تو را ضایع کند هی لبخند بزنی تا رشد کنی؟! نه حاج آقا! آن جوری آدم دق مرگ می شود! این جوری آزاد بهتر است! اخلاق بهتر رعایت می شود!

اگر خواستید یک روزی رشد بفرمایید و به درد امام زمان تان بخورید، در تشکیلات روابط اجتماعی خودتان را امتحان بکنید. «نه! ما یک نفری منتظریم آقا چی بگوید اجرا کنیم!» فایده ندارد! متوجه هستی! ولایت تک تک افرادی که از او حرف گوش می کنند نمی خواهد! فایده ندارد! متوجه هستی! تشکیلات های بزرگ که از او تبعیّت می کنند می خواهد! اصلاً پیش امام که آدم تنهایی نمی رود که! «یا ایّها الذینَ آمنوا اصبِروا و صابِروا و رابِطوا» «اصبِروا» یعنی چی؟ یعنی تک تک تان اهل صبر باشید. «صابِروا» یعنی چی؟ با هم صبر کنید! با هم صبر کنید تشکیلات لازم دارد. «رابطوا» یعنی چی؟ نیروهای خود را روی هم بریزید با هم از ولایت تبعیّت کنید!

امام حسین می دانی برای چی شهید شد؟! برای اینکه دوستانش با هم تشکیلاتی بلد نبودند کار بکنند!

Share

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.