دعای رفع گرفتاری و مشکلات

انجمن‌ها: 

دعای رفع گرفتاری و مشکلات - دعای سریع الاجابه :

محدث گرانقدر مرحوم حاج شیخ عباس قمی اعلی الله مقامه در کتاب شریف مفاتیح الجنان به نقل از شيخ كفعمى رحمه الله مؤلف كتاب بلدالامين دعایی را نقل كرده و اين دعا را مقاتل بن سليمان از امام زین العابدین علیه السلام روايت كرده و فرمود: هركه اين دعا را (برای رفع گرفتاری و مشکلات) ۱۰۰ مرتبه بخواند و دعايش اجابت نشود، پس‏ مقاتل را لعنت كند و آن دعا اين است: 

إِلَهِي كَيْفَ أَدْعُوكَ وَ أَنَا أَنَا، وَ كَيْفَ أَقْطَعُ رَجَائِي مِنْكَ وَ أَنْتَ أَنْتَ، إِلَهِي إِذَا لَمْ أَسْأَلْكَ فَتُعْطِيَنِي فَمَنْ ذَا الَّذِي أَسْأَلُهُ فَيُعْطِينِي، إِلَهِي إِذَا لَمْ أَدْعُكَ [أَدْعُوكَ ] فَتَسْتَجِيبَ لِي فَمَنْ ذَا الَّذِي أَدْعُوهُ فَيَسْتَجِيبُ لِي، إِلَهِي إِذَا لَمْ أَتَضَرَّعْ إِلَيْكَ فَتَرْحَمَنِي فَمَنْ ذَا الَّذِي أَتَضَرَّعُ إِلَيْهِ فَيَرْحَمُنِي، إِلَهِي فَكَمَا فَلَقْتَ الْبَحْرَ لِمُوسَى عَلَيْهِ السَّلامُ وَ نَجَّيْتَهُ، أَسْأَلُكَ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ أَنْ تُنَجِّيَنِي مِمَّا أَنَا فِيهِ، وَ تُفَرِّجَ عَنِّي فَرَجاً عَاجِلاً غَيْرَ آجِلٍ، بِفَضْلِكَ وَ رَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ.

دعای رفع گرفتاری و مشکلات

خدايا چگونه تو را بخوانم و حال آنكه من منم، و چگونه اميدم را از تو قطع كنم و حال آنكه تو تويي، خدايا! آنگاه كه از تو نخواهم كه به من عطا كني پس كيست كه از او درخواست عطا كنم؟ خدايا! آنگاه كه تو را نخوانم تا مرا اجابت كني پس كيست كه او را بخوانم تا اجابتم كند؟ خدايا! آنگاه كه به سوي تو زاري نكنم تا به من مهرآوري پس كيست كه به جانب او زاري كنم تا به من مهر آورد، خدايا! چنان كه دريا را براي موسي (درود خدا بر او) شكافتي و نجاتش دادي، از تو درخواست مي كنم بر محمّد و خاندانش درود فرستي، و از آنچه در آن گرفتارم مرا رهايي بخشي، و بر من گشايش دهي گشايشي فوري نه دير، به فضل و مهرباني ات، اي مهربان ترين مهربانان.

Share