جایگاه اخلاق در ورزش چگونه است؟

تاریخ ارسال:پ, 09/09/1396 - 21:11

سلامتی جسم و روح، از اموری است که انسان همیشه در پی آن بوده و هست. دین اسلام، همواره به عنوان دین کامل و جهان شمول به تمامی زوایای یک زندگی سالم می اندیشد و همه راه های منتهی به سعادت دنیا و آخرت را برشمرده است، ارزش تندرستی را بیان می کند؛ حفظ بهداشت را لازم می داند و طبیعتاً ورزش نیز به عنوان پیش­نیاز تندرستی مورد تأیید اسلام می­باشد.

انجمن‌ها: 
Share

طی الارض آقا سید علی قاضی(علامه سید محمد حسین طباطبایی)

تاریخ ارسال:پ, 09/09/1396 - 21:04

حکایـت دیـگـری کـه عـلامـه طـبـاطـبـایـی در ایـن مـورد نـقل فرموده اند، این احتمال را تقویت می نماید. مرحوم آیت الله سید محمد حسین تهرانی از قول ایشان چنین نقل می کنند:
برادر ما، مرحوم آقا سید محمد حسن الهی قاضی یک روز به وسیله شاگردی که داشت و او احضار ارواح می نمود نه با آینه و نه با میز سه گوش ، بلکه دستی به چشم خود می کـشـیـد و فـورا احضار می کرد، از روح مرحوم حاجی میرزا علی آقای قاضی راجع به طی الارض سـو ال کـرده بـود. مـرحـوم قـاضـی جواب داده بودند که طی الارض ، شش آیه از اول سوره طه است .

انجمن‌ها: 
Share

سجده واجب قرآن

تاریخ ارسال:پ, 09/09/1396 - 03:29

واجبات سجده قرآن 

سوال: واجبات سجده قرآن چیست و آیا وضو داشتن و رو به قبله بودن لازم است؟

پاسخ: 

✅هر گاه در سجده واجب قرآن، پیشانی را به قصد سجده بر زمین بگذارد، کافی  است - اگر چه ذکری نگوید - و گفتن ذکر مستحب است؛‌ همچنین رو به قبله بودن و وضو داشتن نیز لازم نیست.

-----------------

انجمن‌ها: 
Share

هافکینگ و مرگ فلسفه

تاریخ ارسال:پ, 09/09/1396 - 00:25

باز هم در رسانه ها و عرصۀ اینترنت هیاهوئی دربارۀ نظریّه ای از استیون هاوکینگ به راه افتاده است که می گوید: فلسفه مرده است.

در مقابل، دانشمندان نامداری این سخن او را رد کرده اند؛ برخی ها نیز با بیان و ادبیات اتهام آمیز در نیت و صداقت او در ابراز برخی نظریه های علمی، تردید کرده اند.

انجمن‌ها: 
Share

ورزش در خدمت اعتقادات

تاریخ ارسال:چ, 09/08/1396 - 20:31

کشتی آزاد-ملی پوش کشتی آزاد - کشتی آزاد امیدهای جهان

انجمن‌ها: 
Share

تعجیل

تاریخ ارسال:چ, 09/08/1396 - 15:13

اشاره

یکی دیگر از آسیب ها، عجله داشتن در تحقق امر ظهور است. شتاب زدگی در این امر، در روایات ما بسیار نکوهش شده است:

مرحوم صدوق در کمال الدین نقل کرده که امام جواد علیه السلام فرمود: «یهلک فیها المستعجلون (1)؛ در دوران غیبت، شتاب-زدگان در امر ظهور هلاک

می شوند

طرح مباحث غیر ضروری

تاریخ ارسال:چ, 09/08/1396 - 15:04

اشاره

یکی دیگر از انحرافات در مقوله مهدویت، پرداختن به مباحثی است که هیچ ثمره ای ندارد. در روایت آمده است: «فاغلقوا ابواب السؤال عما لایعنیکم (1)؛ از آنچه ثمره ای برایتان ندارد، بیهوده نپرسید». مسکن، ازدواج ، همسر، تعداد همسران، تعداد فرزندان و ... از مباحثی هستد که اذهان افراد را به خود مشغول ساخته و از مباحث مهم باز داشته است.

صفحه‌ها