اشاره بر ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد

حجت الاسلام سيد سعيد رشادي
خطبه های نماز جمعه پارس آباد؛

به گزارش خبرگزاری ضیاءالصالحین امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در گرو تامین زمین مورد نیاز در این شهرستان است.

 حجت الاسلام سید سعید رشادی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارس آباد با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به این که فردا روز اول ذی الحجه است، اظهار داشت: روزه گرفتن ۹ روز اول این ماه معادل روزه تمام عمر و خواندن نماز مخصوص بین مغرب و عشاء فضیلت ویژه ای دارد.

وی فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(علیه السلام) با حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) را مورد اشاره قرار داد و گفت: ازدواج یک امر مقدس و سنت حسنه نبوی(صلی الله علیه وآله وسلم) به شمار می رود، بنابراین باید برای تسهیل این امر در بین جوانان گام برداشت.

امام جمعه پارس آباد با بیان اینکه اسلام در زمینه ازدواج به حداقل های مادیات تاکید دارد، افزود: این ازدواج آسمانی باید سرمشق و الگوی ازدواج های امت اسلامی قرار گیرد و ازدواج آسان که مهمترین درس این ازدواج بوده باید در جامعه ترویج یابد.

رشادی با تسلیت فرارسیدن شهادت امام جواد(علیه السلام) گفت: این امام همام در حالی در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیدند که ایشان در سن ۷ سالگی و در زمانی که شیعیان شرایط سختی را می گذراندند به امامت رسیده بودند.

خطیب نمازجمعه پارس آباد با بیان اینکه امام جواد(علیه السلام) در طول امامتشان شاگردان زیادی تربیت کردند، افزود: این امام بزرگوار بیش از ۱۶ سال رهبری و هدایت جامعه اسلامی را بر عهده داشت و به دست همسرش ام فضل دختر مأمون نیز به شهادت رسید.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود، ۱۷ شهریور، سالروز کشتار مردم تهران به دست رژیم ستمشاهی در سال ۵۷ ، ۱۸ شهریور، سالروز شهادت آیت الله قدوسی و سرتیپ وحید دستجردی توسط منافقان کوردل و همچنین سالروز شهادت زائران مظلوم بیت الله الحرام به دست رژیم آل سعود را گرامیداشت.

رشادی به ۱۳ شهریور روز تعاون اشاره کرد و این روز را به همه دست اندرکاران و زحمتکشان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان پارس آباد تبریک گفت.

امام جمعه پارس آباد همچنین به سفر پرویز فتاح رییس کمیته امداد امداد خمینی (ره) کشور به شهرستان پارس آباد اشاره کرد و گفت: سفر رییس کمیته امداد امام (ره) کشور برکاتی برای این شهرستان به همراه داشت که از جمله می توان به احداث مسکن برای مددجویان و تقبل کردن یکصد سفر زیارتی به مشهد مقدس برای مددجویان کمیته امداد پارس آباد اشاره کرد.

وی ادامه داد: در همین سفر رییس کمیته امداد امام (ره) کشور خوشبختانه فرماندار شهرستان پارس آباد از مجوز و تامین زمین برای احداث مسکن مددجویان کمیته امداد این شهرستان خبر داد که این خبر مسرت بخشی بود.

رشادی در بخش دیگری از خطبه های نماز با بیان اینکه حضور مردم در یادواره های شهدا کمرنگ شده است، تصریح کرد: ما نباید فراموش کنیم که شهدا، برگردن ما حق دارند و حداقل کاری که ما باید بکنیم، شرکت در مراسم بزرگداشت این عزیزان و تکریم خانواده های آنان است که دراین یادواره ها این را هم دریغ کردیم.

امام جمعه پارس آباد همچنین از کلنگ زنی دو مسجد در روستاهای تکه کندی و هوارکندی شهرستان پارس آباد خبر داد.

Share