فیلم سینمایی عروس حلبچه ۱۳۶۹ +(دانلود و پخش آنلاین)

لیست
  • دانلود فیلم سینمایی عروس حلبچه
فیلم سینمایی عروس حلبچه از سری فیلمهای دفاع مقدس به کارگردانی حسن کاربخش و نویسندگی مهدی کلهر محصول سال ۱۳۶۹ شمسی است.

فیلم سینمایی عروس حلبچه ۱۳۶۹ +(دانلود و پخش آنلاین)

فیلم سینمایی عروس حلبچه از سری فیلمهای دفاع مقدس به کارگردانی حسن کاربخش و نویسندگی مهدی کلهر محصول سال ۱۳۶۹ شمسی است.

پیشنهادی: فیلمهای سینمایی دفاع مقدس (دانلود + پخش آنلاین)

خلاصه داستان فیلم سینمایی عروس حلبچه

کالی، دختری از اهالی شهر حلبچه، در شب عروسی منتظر بازگشت پدرش (کاک صدیق) است. پدر یک مبارز کرد است که پس از سال ها دوری، برای شرکت در عروسی دخترش قرار است به شهر برگردد. او همان شب در حالی که از دور شاهد جشن عروسی دخترش است، به دست عوامل حزب بعث کشته می شود. مأموران دولتی به مجلس عروسی حمله می کنند و داماد را که جوانی به نام محمد است دستگیر کرده و به نقطه نامعلومی می برند. کالی به جستجوی همسرش به همه جا سر می زند و در شهر سلیمانیه گور پدر را پیدا می کند. نیروهای ارتش عراق در همان منطقه، با مقاومت و قیام مردم روبرو می شوند و از طرف دیگر مورد هجوم نیروهای ایرانی قرار گرفته و به ناچار عقب نشینی می کنند ضمن فرار مردم شهر را هدف بمب های شیمیایی قرار می دهند. کالی با گروهی دیگر به ایران پناهنده می شود و در خاک ایران همسرش محمد را در میان نیروهای مبارز کرد پیدا می کند.

دانلود فیلم سینمایی عروس حلبچه

بازیگران فیلم سینمایی عروس حلبچه

پریوش نظریه - ولی الله مؤمنی - آتش تقی پور - مجید میرزاییان - عطاءالله زاهد - سیروس صابر - رضا فتاح حسینی - نسرین شهبازی - منصور ایلخانی - آمنه خلدبرین - مهوش رحیمی - رفیا تیرگری - لیلی قندچی - رضا آقاربی - محمد امینی - رشید بهنام - اصغر محبی - صفر اجلی - عباس نمدچیان - ایرج مرادی - علی پویان - علی نظری - علی صادق پور - داوود اسکندری - آرش خان محمدزاده

فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین

جهت دانلود و تماشای فیلم و سریال های بیشتر در موضوعات مختلف و متنوع (از قبیل فیلم سینمایی - سریال تلویزیونی - انیمیشن و کارتون - سخنرانی - تلاوت قرآن و...) می توانید با کلیک روی بنر فوق به سایت فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین مراجعه نمایید.

Share