ما در كجاى تاریخ ایستاده‏ایم؟

ما در كجاى تاریخ ایستاده‏ایم؟

كسى‏كه به انقلاب جهانى نمى‏اندیشد، دنبال رنگ و لعاب دادن به وضع موجود است و لذا قرآن را در خدمت اهداف لیبرال دموكراسى قرار مى‏دهد و مى‏خواهد از قرآن، فرهنگ غرب را استخراج كند و همین باعث مى‏شود حتى انقلابیونى كه انقلاب اسلامى كردند، ولى به انقلاب جهانى امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشريف) فكر نمى‏كنند، خودشان آفت زده شوند.

باور كنید بعضى از همین انقلابیون دیروز، روسیاه شدند؛ تا دیروز اهل جنگ و جبهه و مبارزه بودند، ولى الآن به طور وحشتناكى خراب شده اند. چون نتوانستند ادامه این انقلاب را بفهمند. چون نفهمیدند این انقلاب آمده است كه وضع موجود جهان را نفى كند. این‏ها مى‏خواستند ما یك هلند و ژاپن بشویم.

پس عرضم این‏جاست كه حالا شما با سه گروه در دنیا روبه‏رو هستید: یك گروه كه هیچ تعهدى سرشان نمى‏شود؛ به یك نفر گفتند كه آقا این هندوانه كه مى‏خورى حرام است، گفته بود من براى خنكى اش مى‏خورم! یعنى این‏كه من اصلًا نمى‏فهمم حرام و حلال یعنى چه. این‏ها نه آتشى‏اند كه جایى را بسوزانند و نه آبى كه جایى را تر كنند، تعدادشان هم خیلى‏

مبانى معرفتى مهدویت، ص: 110

زیاد است. در انقلاب جهانى امام‏زمان (عجل الله تعالی فرجه الشريف) این‏ها تفاله هستند. بحث ما روى دو گروه دیگر است. عده‏اى؛ هم معتقد به اسلام‏اند و هم به‏واقع متوجه «توحید نهایى آخرالزمان» اند؛ یك عده هم در این وسط، معتقد متوسطاند كه باید اینها بیدار شوند. در جامعه جهانى امروز، كسانى هستند كه واقعاً آماده‏اند، تعهد دارند ولى جهت ندارند. ما باید انقلاب جهانى حضرت مهدى (عجل الله تعالی فرجه الشريف) را در جهان مطرح كنیم و روى آن بایستیم و بحث كنیم تا یك بیدارى عمومى در جهان در این سطح به‏وجود بیاید. ما دلیل‏هاى روایى، فلسفى، عرفانى فوق‏العاده منطقى و روشن و امیدبخش براى این مطلب داریم و این معتقدین متوسط مى‏توانند براى ظهور حضرت آماده شوند، و اگر ما جایگاه تاریخى خود را در این برهه از زمان درست بشناسیم، به انكشاف آن حقیقت بزرگ كمك كرده‏ایم.

Share