جمهوری اسلامی ایران آماده ی تقویت دوستی و همکاری با دولت و کشور شماست

دیدارهای رهبر انقلاب
دیدار رئیس جمهوری سریلانکا با رهبر انقلاب؛

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین, حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای سیریسنا رئیس جمهوری سریلانکا با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی میان دو کشور و همچنین کشورهای منطقه ی شبه قاره، سطح کنونی روابط تجاری ایران و سریلانکا را بسیار کمتر از ظرفیت های موجود دانستند و تأکید کردند: کشورهای آسیایی باید هرچه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند، زیرا این همکاری ها موجب تقویت آن ها خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای پیشرفت های علمی، فنی و تحقیقاتی ایران را زمینه ای مناسب برای گسترش همکاری های دو کشور برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران آماده ی تقویت دوستی و همکاری با دولت و کشور شماست و در این خصوص باید یادداشت های تفاهمی که امروز امضا شد، به طور جدی پیگیری و عملیاتی شوند.
در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای سریسنا با ابلاغ سلام گرم دولت و ملت خود به رهبر انقلاب، گفت: در مذاکرات امروز تصمیم گرفتیم فعالیت ها و همکاری های دو کشور را چند برابر و تفاهمات انجام شده را عملی کنیم.
رئیس جمهوری سریلانکا، ایران را یکی از پیشرفته ترین کشورها در حوزه ی فنی، علمی و دانشگاهی دانست و ابراز امیدواری کرد در نتیجه ی افزایش همکاری های دو کشور، سریلانکا از پیشرفت های علمی ایران بهره مند شود.

Share

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید