پاسخ حاج آقا علیپور مرندی به برخی شایعات در فضای مجازی - غلو و اغراق

حسین علیپور مرندی
غلوّ و اغراق در مورد هر کسی حتی خود معصومین علیهم السلام هم حرام است چه رسد به جیره خواران و جرعه نوشان حریم و آستان اهل بیت و ائمه علیهم السلام

پاسخ حاج آقا علیپور مرندی به برخی شایعات در فضای مجازی ( غلو و اغراق ) :

با توجه به پخش و انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مثلا غلو و اغراق هایی که درباره حاج آقا علیپور مرندی شده و یا می شود، لذا ایشان در پاسخ به این شایعات متن ذیل را نگارش فرموده اند :

پاسخ حاج آقا علیپور مرندی به برخی شایعات در فضای مجازی - غلو و اغراق

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر غبار آستان معرفت شوم، پادشاهان عالم را خاک بر سر می کنم.

بنده به دوستان مکرراً عرض کرده ام که این بی بضاعت را «استاد» خطاب نکنید. عمری است آرزو می کنم که در بارگاه علمای ربانی و آیات عظام صمدانی به عنوان «خادم» پذیرفته شوم تا شاید جرعه ای از آب حیات نصیبم گردد. علی هذا این بیچاره در این راه لغزنده ی پرخطر به دعای خیر دوستان محتاجترم تا از دل مشغولی های فریبنده ی ناشی از قیل و قال های بیهوده.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند : « يا مَعْشَرَ المُسلِمِينَ شَمِّرُوا فإِنَّ الأَمْرَ جَدٌّ وتَأَهَّبُوا فإِنَّ الرَّحِيلَ قَرِيبٌ وتَزَوَّدُوا فإِنَّ السَّفَرَ بَعِيدٌ وخَفِّفُوا أَثْقَالَكُمْ فإنَّ ورَاءَكُمْ عَقَبَةً كَئُودًا.»[1]

ای مسلمانان! آستین بالا بزنید ، که کار جدّی است. آماده شوید، که رفتن نزدیک است. توشه بر دارید، که سفر طولانی است. و بارهایتان را سبک کنید، که گردنه ای دیوارها فراروی خود دارید که جز سبک باران، کسی نمی تواند از آن بگذرد.»

بنده از ذکر هر گونه غلو و اغراق که نسبت به حقیر می بافند، آزرده خاطر هستم و از پرداختن به اموری که از توجه به راه هدایت به سمت عبودیت خدای سبحان باز می دارد، بیزاری می جویم.

حسین علیپور [1397/09/09 کانال ندای فطرت]

[1]. دیلمی، حسن بن محمد، أعلام الدین، ج 1، ص 343.

پاسخ حاج آقا علیپور مرندی به برخی شایعات در فضای مجازی - غلو و اغراق

غلو و اغراق در مورد هر کسی حتی خود معصومین علیهم السلام هم، حرام است چه رسد به جیره خواران و جرعه نوشان حریم و آستان اهل بیت و ائمه علیهم السلام

توجه: شاید برای برخی ها امر مشتبه شود که علیرغم اینکه ما در سایت ضیاءالصالحین این بیانیه را منتشر می کنیم؛ چرا خودمان در نگارش زندگی نامه حاج آقا علیپور مرندی برای ایشان کلمه «استاد» را نوشته ایم! لذا متذکر می شویم که غلو و اغراق در مورد هر کسی حتی خود معصومین علیهم السلام هم، حرام است چه رسد به جیره خواران و جرعه نوشان حریم و آستان اهل بیت و ائمه علیهم السلام[*]، ما در بحث نگارش زندگی نامه این بزرگوار مطابق خواست و میل قلبی مان که نمی توانیم عمل کنیم، بلکه در کلمات کلیدی و ... چاره ای نداریم مطابق پیش بینی هایی که از کاربران در امر جستجوی مطالب حاج آقا میکنیم از عباراتی که آنها استفاده می کنند در بین کلمات خود استفاده کنیم تا آنها را به این مطالب و نظرات حاج آقا بکشانیم تا مبادا در بین شایعه پراکنان محتوای مدنظر قربانی شوند. هرچند که خود لفظ «استاد» غلو محسوب نمی شود و هر مدرسی در هر رشته ای در عرف «استاد» خطاب می شوند. ولی از سایر غلوهایی که در فضای مجازی شده و یا می شود ما هم اعلام برائت می کنیم.

با آرزوی توفیقات روزافزون برای همه جویندگان و تشنگان راه معرفت؛ گروه اخلاق و عرفان سایت ضیاءالصالحین

Share

دیدگاه‌ها

سلام سالها از محضر حاج آقا بهره ها برده ام. حاج آقا خلقیات کم نظیری دارند. واقعاً استادند.

علیکم السلام
بله مباحثشان فوق العاده است...الحمدلله