دانلود فیلم سینمایی ملک سلیمان

خداوند به وسیله نشانه‌هایی به سلیمان (علیه السلام ) نشان می‌ دهد که باید از شرایط سختی برای رسیدن به یک جامعه آرمانی عبور کند. اما سلیمان برای بدست آوردن چنین حکومتی باید جهان اجنه و شیاطین را تحت سلطه ی خود در آورد. در این بین فتنه‌هایی در سه شهر اورشلیم

فیلم سینمایی ملک سلیمان

فیلم سینمایی ملک سلیمان محصول سینمای ایران بوده و از آن دسته از فیلمهای دنباله دار است. که در سال ۲۰۱۰ اولین بخش از سه گانهٔ آن به روی پرده رفته است. این فیلم روایت مقطعی از زندگی حضرت سلیمان است و در آن از فناوری های پیشرفته سی جی ای و دی ای استفاده شده است. که نتیجه آن اینست که این فیلم از نخستین تجربه های حرفه ای فیلمسازی دیجیتال در سینمای ایران به شمار می رود. فیلمنامه این فیلم بر اساس سوره های قرآن روایت شده است.

فیلم سینمایی ملک سلیمان

خلاصه داستان:

قسمت اول:
خداوند به وسیله نشانه هایی به سلیمان نشان می دهد که باید از شرایط سختی برای رسیدن به یک جامعه آرمانی عبور کند. اما سلیمان برای بدست آوردن چنین حکومتی باید جهان اجنه و شیاطین را تحت سلطهٔ خود درآورد. در این بین فتنه هایی در سه شهر اورشلیم، اریحا و زبولون به نمایش در می آید.

قسمت دوم
در قسمت دوم مردم با یادگیری سحر و جادو از اجنه و شیاطین، هاروت و ماروت دو فرشتهٔ شهر بابل از راه حق منحرف می شوند. سپس به سلیمان تهمت کفر و جادوگری می زنند. این وضع آنقدر ادامه می یابد که جز سلیمان و کمی از یارانش، همه کافر می شوند… داستان این قسمت از فیلم ارتباط مستقیم با آیه ۱۰۲ سوره بقره دارد.

قسمت سوم
در این قسمت از فیلم، سلیمان به وسیله قوایی که بدست آورده است، بناهای مرتفع و بلند و باشکوه می سازد و قصری از آبگینه بنا می کند. او برای گسترش خداپرستی با لشکریان خود که از انسان، اجنه و حیوان هستند، در جهان به سفر می پردازد. همچنین در این فیلم شاهد داستان هدایت ملکه سبا خواهیم بود.

بازیگران فیلم سینمایی ملک سلیمان 

بازیگر نقش وصف حال
امین زندگانی سلیمان شاه و پیامبر قوم بنی اسرائیل
محمود پاک نیت یازار رئیس کاهنان یهود و مخالف سلیمان
الهام حمیدی میریام همسر سلیمان
حسین محجوب آصف بن برخیا مشاور سلیمان
علیرضا کمالی آدونیا برادر سلیمان
زهرا سعیدی میکال مادر سلیمان
مهدی فقیه آرا جادوگر شیطان پرست
جواد طاهری آبسالوم برادر سلیمان
سیروس صابر یوآب  

مراحل ساخت فیلم سینمایی ملک سلیمان

فیلم نامه

تحقیقات اولیه جهت جمع آوری اطلاعات تاریخی برای مجموعه در حدود ۱ سال و نیم به طول انجامید. بعد از این مرحله شهریار بحرانی، مجتبی فراورده و حمید قدیریان اقدام به نوشتن فیلم نامه مجموعه کردند. در انجام تحقیقات مجموعه سعی شد علاوه بر استفاده از منابع اسلامی و قرآنی، از منابع تاریخی و کتب دینی قوم یهود نیز استفاده شود. در نهایت فیلم نامه ای ۱۵۰ صفحه ای به رشته تحریر درآمد که با ۳۹ بار بازنویسی به حدود ۵۱ صفحه رسید. نوشتن فیلم نامه فیلم در حدود ۶ ماه به طول انجامید.

پیش تولید

بعد از پایان نگارش متن، ۸ ماه صرف آماده سازی جلوه های ویژه فیلم شده بود. تهیه کنندگان با توجه به در نظر گرفتن استانداردهای بالایی که از فیلم نهایی انتظار داشتند، توانایی اتود کارهای ایرانی را در این مورد کافی ندانسته و به دنبال گروه های ماهرتری بودند. در نهایت از میان نامزدها، با لئو لو به توافق رسیدند. یکی از شروط همکاری عوامل این فیلم با این گروه طراح جلوه های ویژه کامپیوتری، آموزش به ۱۰ نفر از طراحان جلوه های ویژه ایرانی در حین انجام پروژه فیلم بود.

پس از امضای قرارداد با لئولو، وی در شرکت طراحی اش به نام لجند تونلند واقع در هنگ کنگ اقدام به کار بر روی پروژه نمود. همچنین همزمان شرکت کاریز پارسه نیز با تأسیس در تهران، مسئول هماهنگی گروه هنگ کنگی و عوامل تولید فیلم شد.

همچنین تیم طراحی صحنه فیلم اقدام به ساخت ۱۸ هزار متر مربع دکور در منطقه شهریار نمودند و بنابراین فیلمبرداری فیلم از نیمه تیر ۱۳۸۶ انجام گرفت.

فیلم برداری

فیلم برداری این مجموعه از ۱۴ تیر ۱۳۸۶ همزمان با سالروز ولادت فاطمه زهرا آغاز شد و پس از ۹ ماه به پایان رسید. در این میان، فیلم برداری فیلم به دلیل آنچه مشکلات مالی عنوان شده بود، تعطیل شد.

فیلم برداری صحنه های فیلم در رستم آباد گیلان و شهرستان شهریار انجام شده است.

اکران فیلم سینمایی ملک سلیمان

فیلم در سال ۱۳۸۷ آماده اکران عمومی شد؛ ولی به دلیل تمایل برای اولین اکران فیلم در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر (سال ۱۳۸۸) اکران عمومی آن به مهرماه ۱۳۸۹ موکول شد.

سقف اکران این فیلم در سینماهای ایران ۱۲ هفته تعیین شده بود.اما بعد از ۱۵ هفته هنوز در حال اکران بود. در هنگام اکران فیلم تهیه کنندگان برای تبلیغ این فیلم دست به کارهای بی سابقه ای زدند از جمله اقدام به فروش بلیط نیم بها در سینما برای دانشجویان.بازدید ۱۰۰ هزار دانش آموز از این فیلم در سینماها

فیلم ها و کلیپ های بیشتر در سایت فیلم وانیمیشن ضیاءالصالحین 

Share