دانلود فیلم سینمایی خانه دوست کجاست (1365)

لیست
  • دانلود فیلم سینمایی خانه دوست کجاست (1365)
فیلم سینمایی خانه دوست کجاست فیلمی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی عباس کیارستمی محصول سال ۱۳۶۵ شمسی است. این فیلم به نوعی پارهٔ اول از سه گانهٔ زلزله است...

دانلود فیلم سینمایی خانه دوست کجاست (1365)

فیلم سینمایی خانه دوست کجاست به کارگردانی و نویسندگی عباس کیارستمی محصول سال ۱۳۶۵ شمسی است. این فیلم به نوعی پارهٔ اول از سه گانهٔ زلزله است؛ دو فیلم دیگر زیر درختان زیتون و زندگی و دیگر هیچ هستند که پس از این فیلم ساخته شدند. فیلم خانهٔ دوست کجاست ممکن است اقتباسی از داستان کوتاه چرا خانم معلم گریه کرد؟ باشد که به ادعای نویسندهٔ آن بهروز تاجور پس از به توافق نرسیدن با آقای کیارستمی نام برده اقدام به تولید فیلم بدون اجازهٔ وی کرده است. این ادعا پس از پخش فیلم در پاره ای از جراید مطرح و از طرف عباس کیارستمی تکذیب شد. خانه دوست کجاست در فهرست ۵۰ فیلمی که باید قبل از ۱۴ سالگی دید از دید بنیاد فیلم بریتانیا قرار دارد. خانه دوست کجاست پلنگ برنزی جشنواره فیلم لوکارنو را در سال ۱۹۸۹ میلادی به دست آورد.

نام فیلم: خانه دوست کجاست ؟
کارگردان: عباس کیارستمی
سال تولید: 1365 شمسی
موضوع: اجتماعی / ماجرایی
زمان: 83 دقیقه

بازیگران فیلم سینمایی خانه دوست کجاست :

۱- بابک احدپور ۲- احد احمدپور ۳- خدابخش دفاعی ۴- ایران اوتاری ۵- آیت انصاری ۶- صدیقه توحیدی ۷- پیمان معافی ۸- علی جمالی ۹- عزیز بابایی ۱۰- نادر غلامی ۱۱- اکبر مرادی ۱۲- طیبه سلیمانی ۱۳- محمدرضا پروانه ۱۴- فرهنگ اخوان ۱۵- ماریا اشجاری ۱۶- حمداله عسگری ۱۷- قدرت کاویان پور ۱۸- هاجر فرازپور ۱۹- محمدحسین روحی ۲۰- رفیع دفاعی ۲۱- آقاخان قارداش خانی

خلاصه داستان فیلم خانه دوست کجاست ؟ :

دانش آموزی که معمولاً مشق شب خود را روی ورق پاره می نویسد از طرف معلم تهدید به اخراج از کلاس می شود. پس از تعطیل کلاس شاگردی دیگر، که در روستای دیگر ساکن است، متوجه می شود که دفتر مشق همکلاس خود را همراه آورده است. برای جلوگیری از تنبیه همشاگردی خود تصمیم می گیرد دفتر را به او برساند، اما خانه او را نمی یابد. روز بعد قبل از آنکه معلم مشق هم شاگردی را ببیند دفتر را به او بازمی گرداند. مشق همشاگردی خود را نیز نوشته است.

جایزه ها :

  • پلنگ برنزی جشنواره لوکارنو
  • دیپلم افتخار جشنواره فجر

دانلود فیلم سینمایی خانه دوست کجاست (1365)

جهت دانلود و تماشای فیلم و سریال های بیشتر در موضوعات مختلف و متنوع (از قبیل فیلم سینمایی - سریال تلویزیونی - انیمیشن و کارتون - سخنرانی - تلاوت قرآن و...) می توانید با کلیک روی بنر فوق به سایت فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین مراجعه نمایید.

Share