احکام عزاداری/ حکم لعن و سب بزرگان سایر مذاهب

لیست
  • احکام عزاداری/ حکم لعن و سبّ بزرگان سایر مذاهب چیست؟
پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان درباره احکام عزاداری توسط حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده این بخش حکم لعن و سبّ بزرگان سایر مذاهب چیست؟...

احکام عزاداری/ حکم لعن و سب بزرگان سایر مذاهب چیست؟

پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان درباره احکام عزاداری توسط حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده

لعن برخی از دشمنان اهل بیت علیهم السلام در مکان های عمومی یا خصوصی چه حکمی دارد؟

این هم از جمله سوال هایی است که بارها پاسخش را شاید همه شما از خود حضرت آقا شنیده باشید و همین اواخر بیشتر تاکید داشتند. به خاطر این فتنه هایی که در جهان اسلام پیش آمده است و برادر کشی و مسلمان کشی بین برخی از مسلمانان و ضرری که برای جهان اسلام دارد و سودش را استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل می برد. بارها شنیده اید که ایشان فرموده اند به مقدسات سایر مذاهب توهین نکنید و توهین به مقدسات سایر مذاهب را حرام دانسته اند. به علاوه هر عملی که موجب تفرقه بین مسلمانان شود، ایشان آن را منع کرده اند و حرام دانسته اند. بنابراین مومنین از کارهایی که به هر حال سودی ندارد، بلکه ضرر دارد و موجب اختلاف بین مسلمان ها می شود و موجب برادرکشی بین مسلمانان می شود یا موجب وهن مذهب هست یا به نحوی توهین به مقدسات سایر مذاهب اسلامی است ان شاالله بپرهیزند که این عمل جایز نیست.

سوالی دومی که در اینجا مطرح شده این است که در این مجالس می شود شرکت کرد یا نه؟ یک وقت هست شما شرکت می کنید آن منبری را یا آن مداح را از این کار خودش باز می دارید - حالا با تذکر محترمانه که از این گفته های تفرقه انگیز بپرهیزد - این گاهی وقت ها لازم و واجب است. اما اگر شرکت شما این اثر را ندارد، بلکه مجلس چنین افرادی که تفرقه می اندازند تقویت می شود، بله گاهی وقت ها شرکت در چنین مجالسی جایز نیست و باید پرهیز شود.

Share