سریال بشارت منجی قسمت ۱۱ یازدهم (دانلود و پخش)

لیست
  • سریال بشارت منجی قسمت ۱۱
ژانر : تاریخی، مذهبی | کشور سازنده : ایران | زبان‌(های) اصلی : زبان فارسی | انتشار: شبکه اصلی شبکه اول سیما | اولین نمایش : درتابستان ۱۳۸۹ | کارگردان : نادر طالب‌ زاده

سریال بشارت منجی قسمت ۱۱ یازدهم (دانلود و پخش)

سریال بشارت منجی با محوریت داستان حضرت مسیح علیه السلام از زبان انجیل برنابا که در سال ۱۳۸۷ در ۱۳ قسمت ساخته شد و در تابستان ۱۳۸۹ روی آنتن شبکه اول سیما رفت.

برای دسترسی به سایر قسمتهای سریال بشارت منجی اینجا کلیک کنید

سریال بشارت منجی , سریال بشارت منجی قسمت 11, سریال بشارت منجی قسمت یازدهم

ژانر : تاریخی، مذهبی کشور سازنده : ایران زبان‌ اصلی : فارسی انتشار: شبکه اصلی شبکه اول سیما اولین نمایش : درتابستان ۱۳۸۹ کارگردان : نادر طالب‌ زاده

بازیگران سریال بشارت منجی :

احمد نجفی، فتحعلی اویسی، احمد سلیمان نیا، مرتضی ضرابی، اکبر سنگی، رضا سعیدی، ولی الله مومنی، افشین زارعی، سیروس اسنقی

داستان سریال بشارت منجی

داستان این سریال از این قرار است که: در روزگاری که کاهنان، رومی‌ها و حکومت فاسد هیرودس زمام امور یهودیه (فلسطین) را در دست داشتند پیامبری با نشانه توحید و عرفان ظهور کرد. وی در برابر زور و فساد هیرودس و رومی‌ها مقاومت کرد، اما تزویر کاهنان مؤثر افتاد و او به خواست خدای خود لبیک گفت و عروج کرد.

درباره سریال بشارت منجی :

این سریال که یک نسخه سینمایی هم دارد، قبلاً در غرب به نمایش در آمد و بحث های زیادی پدید آورد. این اولین فیلمی است که می گوید مسیح پسر خدا نیست و پیامبری الهی است که برای هدایت بنی اسراییل آمد و بشارت منجی را به بنی اسراییل رساند.

در این فیلم، امپراتوری روم در اورشلیم، بازیچه دست یهودی هاست. یهودیان پول فراوانی می دهند که رومی ها، حضرت مسیح (علیه السلام) را دستگیر کنند. رومی ها می گویند شما چرا خودتان دستگیرش نمی کنید؟

آن ها می گویند: ما از پسِ محبوبیت او بر نمی آییم. او محبوب است و شما که بیگانه هستید، او را دستگیر کنید. نکته دیگر این که می گویند شما چرا می خواهید این مرد را بکشید؟ او مرده هایتان را زنده می کند، مریض ها و کورهایتان را شفا می دهد. اگر چنین آدمی در روم بود، ما از او خدا می ساختیم یا به او پسر خدا می گفتیم. این آدم متواضع، با اخلاق و قدرتمند ضرری برای شما ندارد.

چرا می خواهید او را بکشید؟ آن ها می گویند: شما کاری نداشته باشید و فقط دستگیرش کنید. آن ها قبول نمی کنند و مدت ها طفره می روند و بعد نقشه می کشند و مردی را مجبور می کنند که عیسی(علیه السلام) را دستگیر کند.

از نکته های جالب سریال، پندهای حضرت مسیح (علیه السلام) است که خیلی از آن ها از انجیل برنابا استخراج شده است و هم چنین معجزات حضرت مسیح(علیه السلام) که مسیحی ها تاکنون چیزی درباره آن نشنیده اند، چون به همه حقایق دسترسی نداشته اند.

در این فیلم به سخنرانی های حضرت مسیح (علیه السلام) اشاره شده که در بعضی از آن ها، حضرت مسیح(علیه السلام) از پسر انسان یاد می کند که در آخرالزمان می آید. او به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اشاره دارد.

بشارت منجی را باید دید. کارگردان این اثر، فیلم را به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تقدیم کرده و گفته امیدوار است منجی عالم بشریت از وی راضی باشد.

نسخه سینمایی « بشارت منجی » در جشنواره فیلم مذهب امروز، سال ۲۰۰۷ ایتالیا شرکت کرد و توانست جایزه گفت وگوی میان ادیان را از آن خود کند. هم چنین از این فیلم در همایش بین المللی دکترین مهدویت تقدیر و در مسابقه سینمای ایران برگزیده شد.

Share