صوت/ وظیفه ما خدمت به خدا و خلق خدا - امام خمینی (ره)

و ما خدمت به خدا و خدمت به خلق خدا را وظیفه خودمان می دانیم و همه را هم از او می دانیم و مشکلات را هم انشاءالله پشت سر می گذاریم

صوت/ وظیفه ما خدمت به خدا و خلق خدا - امام خمینی (ره)


خدمت به خدا و خلق خدا را وظیفه خود می دانیم

و ما خدمت به خدا و خدمت به خلق خدا را وظیفه خودمان می دانیم و همه را هم از او می دانیم و مشکلات را هم انشاءالله پشت سر می گذاریم و همان طوری که تاکنون ایستادگی کردیم، همه ایستادگی کردند در مقابل همه مشکلات، از این به بعد هم /در همه/ بین همه مشکلات ایستادگی خواهند کرد و من هم دعا می کنم که خداوند به شما توفیق بدهد.
و اشخاصی که خارج ایستادند و اشکال می کنند، از باب این که خودشان در گود نیستند اشکال کردن یک چیز آسانی است اما حل اشکال مشکل است خوب! البته اشخاص خارج نشستند، می گویند: چرا چه شد؟ چرا نشد؟ چرا باید بشود؟ چرا فلان کار باید بشود؟ باید بکنند، لکن وارد نیستند ببینند که مشکلات چی هست. در یک همچو زمانی که دولت و ایران مبتلای به همه گرفتاری هایی که می بینید هستند و همه دولت ها، همه جهان به استثنای ملت هایشان در صدد محو جمهوری اسلامی هستند. یعنی در صدد محو اسلام هستند، در عین حال خدای تبارک و تعالی تأیید کرده است و ما استقامت کردیم، مقاومت کردیم، بعدها هم خواهیم کرد انشاءالله.

 

منبع: صحیفه نور جلد ۲۰ صفحه ۱۴۴


** بخشی از بیانات امام خمینی(ره) در جمع اعضای هیات دولت در اول شهریور سال ۱۳۶۶

Share