معرفی ایمن ترین خودرو در انگلستان بدون تلفات جاده ای در 16 سال

معرفی ایمن ترین خودرو در انگلستان بدون تلفات جاده ای در 16 سال

ولوو XC90 رسما ایمن ترین خودرو در انگلستان محسوب می شود و در 16 سال گذشته -درست از زمان شروع فروش این خودرو- هیچ راننده و سرنشینی در این SUV لوکس سایز متوسط کشته نشده است.

ولوو XC90 که نسل دوم آن در سال 2015 معرفی و ارائه شد، ایمن ترین خودرویی که تا کنون مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته و بیشترین بخش ایمنی خود را مدیون سامانه ترمز اضطراری و دیگر سامانه های کمک راننده خود است.

معرفی ایمن ترین خودرو در انگلستان بدون تلفات جاده ای در 16 سال

از زمان ارائه اولین نسل ولوو XC90 در سال 2002، فروش این SUV سوئدی در انگلستان آغاز شده و این شرکت بیش از 50 هزار دستگاه از این محصولش را به فروش رسانده است. محققان بر این باورند که این خودرو بسیار زود فناوری های تشخیص خطر را در ساختار خود پذیرفته و به همین دلیل عنوان ایمنی بی عیب و نقص برایش مناسب است.

براساس تحلیل داده های محققان موسسه مستقل Thatcham، این ساختار خودرویی موثرترین و چشم گیرترین فناوری ساخته شده پس از کمربند ایمنی در نجات جان مسافران و سرنشینان یک خودرو به شمار می آید. استفاده از کمربند ایمنی از سال 1965 در انگلستان اجباری شد و تا کنون جان بسیاری از مردم را نجان داده است. در حال حاضر نیز، سامانه ترمز اضطراری خودکار به صورت استاندارد روی بسیاری از خودروها مانند برخی از مدل های مرسدس و فولکس واگن وجود دارد و بسیاری از شرکت ها در حال توسعه آن هستند.

معرفی ایمن ترین خودرو در انگلستان بدون تلفات جاده ای در 16 سال

موسسه Thatcham بر این باور است که ترمزهای اضطراری خودکار تا کنون جان بیش از 1100 نفر در بریتانیا را نجات داده و در دهه آینده می تواند مانع از 122000 تلفات ناشی از رانندگی گردد.

این سامانه ترمز اضطراری خودکار، به گونه ای طراحی شده که مانع از برخوردهای احتمالی در حین حرکت خواهد شد و مدلهای مختلفی از آن وجود دارد که به کمک لیزر، دوربین و رادار به شناسایی عابران و خودروها می پردازند.

معرفی ایمن ترین خودرو در انگلستان بدون تلفات جاده ای در 16 سال

این فناوری در اصل شبیه سامانه کنترل کروز خودکار عمل می کند که با شناسایی سپر خودروها یا بدنه آنها در بزرگراه به تنظیم سرعت پرداخته و فاصله مناسب با خودروهای دیگر را حفظ خواهد کرد.

ولوو مدت هاست که ایمنی را با محصولات خود سازگار کرده و جای شگفتی نیست که عنوان ایمن ترین خودروسازی در بریتانیا را کسب کند. از طرفی این خودروساز در سال 2008 ادعای جسورانه ای را مطرح کرد که تحقق آن می تواند یکی از رویاهای همیشگی مردم در دنیای خودرو و رانندگی باشد. ولوو ادعا کرده است که پس از سال 2020 هیچ فردی در حین رانندگی با محصولات این خودروسازی کشته نخواهد شد و قدم های این خودروسازی حکایت از نزدیک شدنش به اهداف این مسیر دارد.

 

منبع:  عصر ایران - معرفی ایمن ترین خودرو در انگلستان

انجمن‌ها: 
Share