ماه رجب، ماه یگانه شدن با خدا

موضوع: 
ماه رجب، ماه یگانه شدن با خدا

ماه رجب، ماه یگانه شدن با خدا

نویسنده: اصغر طاهرزاده
تاریخ انتشار: شنبه ۸ آذر ۹۳
دسته‌ بندی: شرح حدیث، سلوک دینی (عرفان عملی، اخلاق)، عرفان عملی، ماه رجب، اعتکاف،


بحث «ماه رجب، ماه يگانگي با خدا»؛ سخنراني استاد طاهرزاده در جمع برادران و خواهراني است كه مايل بودند با آگاهي بيشتر نسبت به مقام ماه رجب و آداب و اذكار آن ماه، نهايت استفاده را از اين ماه عظيم الهي ببرند.

در اين بحث سعي شده ابتدا جايگاه ماه رجب در متون روايي، خوب تبيين شود و سپس جايگاه اذكار و اعمال اين ماه در سلوك يك انسان سالك مشخص گردد، تا مؤمنين دانسته و آگاهانه نسبت به آن اعمال برخورد كنند و صرفاً مشغول آداب قالبي آن ماه نگردند.

در اين بحث روشن شده  است، چگونه انسان به شخصيتي مي رسد كه در روز قيامت به عنــوان«رجبيّـــون» شناخته مي شود؟ و چگونه خداوند شرايط صعود انسان را در ماه رجب فراهم نموده است؟ و چگونه مي شود كه يك ماه، ظرفيت يگانه شدن با خدا را براي انسان فراهم  نمايد و فلسفة  اين كه ماه رجب، ماه حرام الهي قرار گرفته است چيست و چگونه مي شود مقام غيبي ماه رجب را در خود احياء و سپس كشف كرد؟ و چرا از يك جهت در روايت مي فرمايد: ماه رجب، ماه خدا است و از يك جهت مي فرمايد: ماه رجب، ماه اميرالمؤمنين«عليه السلام» است؟  و در آخر، با چند توصيه براي هرچه بيشتر بهره بردن از ماه رجب، بحث به اتمام مي رسد.

Share

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.