مخالفت دین اسلام با داشتن سلاح هسته‌ ای

آیت‌ الله جوادی آملی:
آیت الله جوادی آملی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از مهر, آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر شنبه در درس تفسیر قرآن خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: من در دیدار ۵ سال قبل به مسئولان وزارت امور خارجه گفتم پس از آنکه با آمریکایی ها دست دادید انگشتانتان را بشمارید.
وی با بیان اینکه آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست ادامه داد: البته مذاکره کنندگان ما با اجازه و اذن مقامات بالای کشور با آمریکا مذاکره کردند و هدفشان هم نرمش قهرمانانه بود.
این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: من به صراحت به آنان گفتم که آمریکا قابل اعتماد نیست زیرا ما بدی و دشمنی آمریکایی ها را در طول تاریخ و به خصوص در ۲۸ مرداد دیده ایم.
وی افزود: بعد از سه سال دوباره در دیداری به آنان گفتیم که در اسلام مفهومی به نام دیاثت سیاسی هم وجود دارد.

مذاکرات برجام ممکن است خطراتی هم داشته باشد
آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه ما گفتیم که مذاکرات برجام ممکن است خطراتی هم داشته باشد، اضافه کرد: انسان در هنگام مذاکره با این کشورها انگشتانش را هم باید بشمارد و اگر فریب بخورد مقصر خود او است.
وی افزود: دشمنان به عهد خود پایبند نیستند؛ نمونه بارز عهدشکنی را بعد از قطعنامه دیدیم؛ صدام رؤسای همه کشورهای عربی را به ایران فرستاد و با امام مذاکره کردند تا قطعنامه را بپذیریم ولی سال ها بعد وقتی پذیرفته شد عملیات مرصاد را علیه ما راه انداختند.

در برجام امتیازی داده نشد
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه معنای این حرف این نیست که انسان با هیچ کجا رابطه نداشته باشد تأکید کرد: باید همیشه در مذاکرات با دیگران مراقب باشیم همان طور که در برجام نیز الحمدلله امتیازی داده نشد و آمریکا هر روز به دنبال بهانه برای رخنه در آن است.
وی با بیان اینکه اسلام به دنبال جنگ با دیگران نیست، تأکید کرد: دین ما داشتن سلاح هسته ای را نمی پذیرد و دلیلی هم ندارد همیشه با بیگانه در حال جنگ باشیم و می توان با آنان مذاکره داشت ولی نباید دوستی و مودت داشته باشیم و فریب بخوریم.

 

Share
کسب درآمد

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.