ضیاءالصالحین تلاوت سوره شمس – استاد شاکرنژاد | ضیاءالصالحین

تلاوت سوره شمس – استاد شاکرنژاد

لیست
  • تلاوت سوره شمس – استاد شاکرنژاد
موضوع: 
سوره شمس با صدای استاد شاکرنژاد از قاریان بزرگ قرآن در ایران - تلاوت تصویری

تلاوت سوره شمس با صدای استاد شاکرنژاد :

تلاوت سوره شمس را با صدای استاد حامد شاکرنژاد از قاریان خوب قرآن در کشور عزیزمان ایران به مدت 6:51 می توانید مشاهده نمایید.

تلاوت سوره شمس

تلاوت سوره شمس :

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾

ترجمه سوره شمس :

سوگند به خورشيد و تابندگى‌اش، (۱) سوگند به مه چون پى [خورشيد] رود. (۲) سوگند به روز چون [زمين را] روشن گرداند، (۳) سوگند به شب چو پرده بر آن پوشد، (۴) سوگند به آسمان و آن كس كه آن را برافراشت، (۵) سوگند به زمين و آن كس كه آن را گسترد، (۶) سوگند به نفس و آن كس كه آن را درست كرد؛ (۷) سپس پليدكارى و پرهيزگارى‌اش را به آن الهام كرد، (۸) كه هر كس آن را پاك گردانيد، قطعاً رستگار شد، (۹) و هر كه آلوده‌اش ساخت، قطعاً درباخت. (۱۰) [قوم‌] ثمود به سبب طغيان خود به تكذيب پرداختند. (۱۱) آنگاه كه شقى‌ترينشان بر[پا] خاست. (۱۲) پس فرستاده خدا به آنان گفت: «زنهار! ماده‌شتر خدا و [نوبت‌] آب‌خوردنش را [حرمت نهيد]». (۱۳) و[لى‌] دروغزنش خواندند و آن [ماده‌شتر] را پى كردند، و پروردگارشان به [سزاى‌] گناهشان بر سرشان عذاب آورد و آنان را با خاك يكسان كرد. (۱۴) و از پيامد كار خويش، بيمى به خود راه نداد. (۱۵)

تلاوت سوره شمس

محتوای سوره شمس :

سوره شمس بر تزکیه و تهذیب نَفْس تأکید می‌کند و پاکیزگی نفس را مایه رستگاری و ناپاک بودن آن را موجب ناامیدی می‌داند و در پایان به داستان صالح(علیه السلام ) و ناقه صالح و پِی شدن آن به دست قوم ثمود و سرنوشت این قوم شقی ( ستمگر ) اشاره می‌کند.[ دانشنامه قرآن و قرآن پژوهی، ۱۳۷۷ش، ج۲، ص۱۲۶۴.]

تلاوت سوره شمس

شاکرنژاد :

حامد شاکرنژاد (متولد ۱۳۶۲ – مشهد)، حافظ قرآن و قاری بین‌المللی قرآن کریم است. وی هم‌اکنون مدیر طرح ملی تلاوت و همچنین مُبَلّغ قرآنی در بسیاری از کشورهای اسلامی و همچنین غربی است.وی از ۸ سالگی سالانه حداقل دو بار و حداکثر سه مرتبه در نزد رهبر ایران،سید علی خامنه‌ای تلاوت می‌کند.

وی با کمک استادان و تلاش و پشتکار فراوان و فراگیری علوم قرآنی، آشنایی با تجوید، آشنایی با وقف و ابتدا، آشنایی علمی با نغمات و الحان عرب توانست سبک و مکتب خویش را در جهان اسلام به ثبت برساند و هم‌اکنون تلاوتهای او در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اروپایی و آفریقایی و آسیایی پخش می‌شود.

فیلم ها و کلیپ های بیشتر در سایت فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین 
فیلم های سینمایی ، سریال ، انیمیشن
سخنرانی ، تلاوت قرآن

Share