مراسم عزاداری شب دوم ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در شهرستان پارس آباد

شب دوم ایام فاطمیه
 دومین شب مراسم عزاداری در دهه دوم ایام فاطمیه (سلام الله علیها) به همت بنیاد فرهنگی تربیتی ضیاءالصالحین در مسجد الزهراء (علیهاالسلام) محله ی شهرک فجر شهرستان پارس آباد برگزار شد.

مراسم عزاداری شب دوم ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در شهرستان پارس آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین ، مراسم عزاداری شب دوم ایام فاطمیه سلام الله علیها شب جمعه ، 12 بهمن ماه با تلاوت آیاتی از قرآن توسط آقای سید علی موسوی و سخنرانی حجت الاسلام والمسیمن اعلم الهدی و مداحی آقای قاسم هاشمی درمسجد الزهراء واقع در محله ی شهرک فجر شهرستان پارس آباد برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام اعلم الهدی با اشاره به فضایل حضرت زهرا گفتند:
در روایتی حضرت فاطمه علیهاالسلام می فرمایند: حُبِّبَ إلَىَّ من دُنیاكُم ثَلاثٌ: تِلاوَةُ كِتابِ اللّه ِ و النَّظَرُ فی وَجهِ رَسولِ اللّه ِ و الإنفاقُ فی سَبیلِ اللّه ِ: از دنیاى شما محبّت سه چیز در دل من نهاده شد: تلاوت قرآن، نگاه به چهره پیامبر خدا و انفاق در راه خدا. 

یکی از مواردی که حضرت به آن اهتمام داشتند، تلاوت و توجه به قرآن کریم است؛ خداوند حكیم در این مورد می فرماید:
یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْکُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَشِفَاءٌ لِمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ ﴿٥٧﴾
قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ ﴿٥٨﴾
ای مردم، از سوی پروردگارتان موعظه و اندرزی برای شما آمد، كلامی و قرآنی كه مایه شفای بیماری دل ها و روان ها است و چیزی كه مایه هدایت و راهنمایی است و رحمت برای مومنان است. ای پیامبر به مردم بگو به فضل پروردگار و به رحمت بی پایان او و این كتاب بزرگ آسمانی كه جامع همه نعمت ها است باید خشنود بشوند نه به ثروت اندوزی و پست و مقام دنیا و فزونی قوم و قبیله. (سوره یونس آیات 58-57) 
 چه چیزی می تواند زیباتر از این باشد که بنده با خالق خویش که بهترین مونس است صحبت کند، درد و دل داشته باشد آن هم با تلاوت قرآن کریم ... 

مراسم عزاداری شب دوم ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا
 در ادامه مراسم عزاداری شب دوم ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا ، حجت الاسلام اعلم الهدی با استناد به آیه 23 سوره اسراء احترام و نیکی به پدر و مادر را ضروری دانستند و گفتند:  دومین چیزى که حضرت زهرا(علیها السلام) مى فرمایند از دنیاى شما اختیار کردم و محبوب من است، نگاه کردن به صورت رسول الله است، و این به چند جهت است: یکى به خاطر اینکه پدر است و نگاه محبّت آمیز به چهره پدر عبادت است. و دوم به خاطر اینکه پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله) عالم است و نگاه به چهره عالم عبادت است و سوم به خاطر اینکه پیامبر است. 
در این زمان که ما از وجود رسول خدا صلی الله و علیه وآله محروم هستیم، فرصت نگاه پر محبت داشتن به پدران و نیکی کردن به آن ها را از دست ندهیم. 
 در ادامه با اشاره به مسئله انفاق لباس عروسی حضرت زهرا به سائل اظهار داشت: سومین موردی که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مى فرمایند از دنیاى شما اختیار کردم و محبوب من است، انفاق در راه خدا است.

چه عملی است که انسان آن را انجام دهد تا بوسیله ی آن بتواند بسیاری از خوبی ها را بدست آورد؟ خداوند درقرآن کریم می فرماید: هرگز به (حقیقت) نیكوكارى نمى رسید مگر اینكه از آنچه دوست مى دارید، (در راه خدا) انفاق كنید و آنچه انفاق مى كنید، خداوند از آن آگاه است. (سوره آل عمران – آیه 92) 

پایان بخش مراسم عزاداری شب دوم ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با مداحی و مرثیه خوانی آقای قاسم هاشمی و صرف آش نذری همراه بود.

مراسم عزاداری شب دوم ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا

Share