نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن

موضوع: 
نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن از محمد جواد رودگر در نسخه های مختلف از جمله اندروید، ایبوک، پی دی اف و نسخه متنی ورد
آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن محبوب

نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن 

نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن از محمد جواد رودگر در نسخه های مختلف از جمله اندروید، ایبوک، پی دی اف و نسخه متنی ورد از سری کارهای خوب بازار دیجیتال قائمیه اصفهان تقدیم شما عزیزان می شود. امیدواریم ضمن دعا برای سلامتی مولای غریبمان، آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، ما را نیز از دعای خیر خود بهره مند سازید. (اللهم عجل لولیک الفرج)

نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن 

معرفی اجمالی نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن :

کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن ؛ نویسنده آن محمدجواد رودگر و ناشر آن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهش های اسلامی می باشد .
موضوع : آداب طریقت ، عرفان ، جنبه های قرآنی ، اخلاق اسلامی

گزارش محتوا :

هنر به عنوان یکی از ابزارهای اثرگذار انتقال اندیشه، در رویارویی با فرهنگ، دین و مکتب، هویت سیال خویش را در محدوده آیین ها و باورها از دست می دهد و ماهیتی ثابت به خود می گیرد و به وسیله ای برای ایجاد جذبه، شور و بیان آموزه های دینی تبدیل می شود.
تصویر به عنوان جذاب ترین و اثرگذارترین عنصر موجود در دنیای هنر، رسانه های سینما و تلویزیون را در اختیار بشر قرار داده است که با وجود پیشینه چندین هزار ساله هنرهای تصویری، مخاطبان این دو رسانه به مراتب بیشتر از انواع دیگر هنرهای تصویری است.
با این که از سینما و تلویزیون به «معجزه قرن» یاد می شود. این ابزارها در ایجاد تعامل اثرگذار میان هنر و باورهای ذهنی بشر توفیق چندانی نداشته اند این ناکامی از آن روست که بر سینمای قصه گو که از ابزارهای اثرگذار در تبلیغ باورها و آیین ها به شمار می رود، جریان انسان گرایی حاکم است و ویژگی برجسته آن، نداشتن محتوا و مضمون های معنوی و انسانی است.
دست مایه آثار دراماتیک در این عرصه، مواد خامی متشکل از قصه های تخیلی و سرگرمی زا و سازگار با حس لذت جویی مخاطبان است.
از این رو، مضمون پژوهی و محتواسازی برای اعتلای باورهای دینی و نشانه شناسی و کشف مؤلفه های آن برای رسیدن به جنبه های انسانی رسانه، امری ضروری است.کشف مؤلفه های آن برای رسیدن به جنبه های انسانی رسانه، امری ضروری است.
بشر همیشه با عرفان های انحرافی و دروغین روبه رو بوده است که توانسته اند با وعده های فریبنده، پیروانی برای خویش فراهم آورند. کتاب آیین برنامه سازی «سیر و سلوک در قرآن» با توجه به نیازهای معنوی در عصر حاضر، به معرفی عرفان اسلامی از نگاه قرآن به ویژه شاخصه های عرفان اسلامی برای جویندگان حقیقت بر مدار وحی قرآن و حقیقت نبوت محمدی صلی الله علیه و آله می پردازد.
برخی از بخش های کلی این پژوهش عبارتند از: چیستی عرفان اسلامی، مؤلفه ها و اقسام عرفان اسلامی، مبادی و مبانی سیر و سلوک در قرآن، ویژگی سالکان، اوصاف سالکان ازدیدگاه حضرت علی(علیه السلام)، مقامات عارفان، راه رسیدن به مقام ابرار و مقربان، شرایط سیر و سلوک، مراتب سیر و سلوک، عوامل قرب الی الله، سلوک عرفانی اهل بیت(علیهم السلام) و... .
امید است این مجموعه مورد توجه و استفاده برنامه سازان محترم قرار گیرد و با ژرف اندیشی در این بخش، بر غنای محتوایی برنامه های رسانه ملی با رویکرد عرفانی _ معنوی افزوده شود.
در پایان، از پژوهشگر ارجمند این اثر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدجواد رودگر و زحمات دانشمند محترم و فرزانه، حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد عابدی در ارزیابی این اثر سپاس گزاری می کنیم.

مشخصات نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن :

سرشناسه: رودگر، محمدجواد ـ 1342
عنوان و نام پدیدآور: سیروسلوک در قرآن/ محمدجواد رودگر؛ تهیه کننده مرکز پژوهش های اسلامی صداوسیما.
مشخصات نشر: قم: دفترعقل، ۱۳۸۸ .
مشخصات ظاهری: 453ص.: جدول، نمودار. (مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما؛ 1529)
شابک: 978-600-5563-41-2
وضعیت فهرست نویسی: فیپا
شناسه افزوده: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران. مرکز پژوهش های اسلامی
رده بندی کنگره: 1388 8س9ر/6/289 BP
رده بندی دیویی: 84/297

عناوین اصلی نرم افزار و کتاب آیین برنامه سازی سیر و سلوک در قرآن شامل:

اشاره؛ فهرست مطالب؛ پیش گفتار؛
بخش اول: قرآن و عرفان؛
بخش دوم: مبادی و مبانی سیر و سلوک در قرآن؛
بخش سوم: ماهیت سیر و سلوک قرآنی؛
بخش چهارم: راه های معرفت الله و مراتب سیر و سلوک در قرآن؛
بخش پنجم: مراحل، مقامات و احوال عارفان در قرآن کریم؛
بخش ششم: اصناف انسان ها در قرآن؛
بخش هفتم: کتاب شناسی توصیفی عرفان؛ کتابنامه

بازار اندروید ضیاءالصالحین

پدیدآورنده: 
Share