ضیاءالصالحین نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام

نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام

موضوع: 
دانلود نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام از واحد تحقیقات مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان در نسخه های مختلف از جمله اندروید، ایبوک، پی دی اف و نسخه متنی ورد 
زندگینامه مادر مهتاب حضرت ام البنین ( علیها السلام )

نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام

دانلود نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام از واحد تحقیقات مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان در نسخه های مختلف از جمله اندروید، ایبوک، پی دی اف و نسخه متنی ورد از سری کارهای خوب بازار دیجیتال قائمیه اصفهان تقدیم شما عزیزان می شود. امیدواریم ضمن دعا برای سلامتی مولای غریبمان، آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، ما را نیز از دعای خیر خود بهره مند سازید. (اللهم عجل لولیک الفرج)

نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام

ویژه : وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها - ویژه نامه مادر ماه

مشخصات نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام

عنوان و نام نویسنده: زندگینامه مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام - قائمیه اصفهان، ۱۳۹۳‬ شمسی
موضوع: مادر – حضرت ام البنین علیها السلام – حضرت عباس علیه السلام

نرم افزار و کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام

عناوین اصلی کتاب مادر مهتاب حضرت ام البنین علیها السلام شامل:

تصمیم گیری حضرت علی علیه السلام به ازدواج مجدد؛ قبل از هر چیز ذکر این نکات مناسب است؛ یک شبهه؛ مشخصات عروس انتخاب شده چه بود ؟؛ نام ونسب فاطمه کلابیه (از تبار خورشید)؛ حزام بن خالد بن ربیعه بن وحید بن کعب بن عامر بن کلاب؛ مورخان در مورد شرافت نسب ام البنین می نویسند؛
عامر بن طفیل؛ عامر بن مالک؛ عروه بن عتبه؛ ام البنین علیها السلام و تولدی نورانی؛ تاریخ تولد ام البنین؛ ویژگی های بارز خاندان ام البنین؛ مراسم خواستگاری از ام البنین؛ خواب ام البنین یک شب قبل از خواستگاری؛ تاریخ ازدواج ام البنین با حضرت علی علیه السلام؛ ازدواج ام البنین وعلی علیه السلام الگویی برای جوانان؛ ورود ام البنین به خانه علی علیه السلام؛ از فاطمه تا ام البنین؛ ثمره ازدواج ام البنین با حضرت علی علیه السلام؛ میلاد فرزند شجاعت؛ سفارش به دفاع از ولایت؛ فرزندانم به فدای حسین علیه السلام؛ مادر چهار شهید؛ صحیفه صفات ام البنین؛ ولایت، کیمیایی بی همتا؛ محبت مادری؛ برکرانه وفا؛ در آینه هنر؛ نگرش سیاسی؛ علم ودانایی ام البنین علیها السلام؛ ادب؛ بر کرانه تعلیم و تربیت: با توجه به معارف و مبانی اسلامی درمی یابیم که امر مقدس تربیت برای زنان به عنوان یک امتیاز مهم مطرح شده است.
خداوند اولین مربی بشر است که «رب العالمین» از نامهای او است و این لباس فاخر تنها بر قامت زنان پاک و مهربان شایسته است. وظیفه حقیقی و واقعی زن، تربیت زنان و مردانی است که سازنده جوامع بشری هستند. در این راستا «ام البنین» یکی از مربیان تاریخ قلمداد می شود که تا هستی بر جاست و تا صفات عباس بر زبانهاست سخن از ام البنین نیز هست.
آنگاه که کتاب زندگانی عباس بن علی علیه السلام را ورق می زنیم و ویژگیهای والا و فضیلتهای بالای وی را می بینیم و صفاتی چون ادب، شجاعت، آزادگی، وفادری و اخلاص و ایمان و بصیرت که همه و همه به گونه ای در وجود مادر او بوده است و ظهور و بروز این صفات در فرزند متجلی می شود را می یابیم، به عظمت مسأله تربیت و پرورش معنوی و اخلاقی فرزندان پی می بریم.
به نظر می رسد پاره ای از صفات در وجود ابوالفضل درخشش فراوانی داشته است؛ از جمله ادب او که در مورد پدر بزگوارش، علی بن ابی طالب علیه السلام، و برادران عزیز و گرامی اش حسن و حسین علیهما السلام بوضوح دیده می شد. مورخان می گویند: عباس بن علی هر گاه حسین علیه السلام را مورد خطاب قرار می داد از واژه «یا مولای» و «یا سیدی» استفاده می کرد و کمتر اتفاق می افتاد که او را با لفظ برادر صدا کند.
اگر چه هر دو از یک پدر بودند اما تواضع و ادب او نسبت به حسنین علیه السلام به علت نگرش عمیق او به عظمت حضرت زهرا علیها السلام بوده است و این درسی است که از کودکی آنگاه که سر بر دامن معلم اولین خود، ام البنین، می نهاد آموخت.
آری، درس ادب، ولایت، عشق به همنوع و آشنایی با دردهای زمان از جمله درسهایی بود که چهار پسر ام البنین در مکتب مادر آموختند و همواره به آنها پای بند بوده و با آنها جاودانه شدند.

در کتب تاریخی در شمارش شهدای کربلا نوشته اند:

«اولاد امیرالمؤمنین علیه السلام … و العباس و جعفر و عثمان و عبداللّه (یا عبیداللّه ) الشهداء مع اخیهم الحسین علیه السلام بِطَفّ کربلا، اُمّهُم ام البنین بنت حرام بن خالد» «از فرزندان امیرالمؤمنین علیه السلام (پس از ذکر تعدادی از فرزندان) عباس و جعفر و عثمان و عبداللّه است که با برادرشان حسین علیهم السلام در سرزمین کربلا به شهادت رسیدند. مادر آنها ام البنین دختر حرام بن خالد است»؛ عروج عرشی و غروب مادر مهتاب؛ ام البنین الگویی تمام عیاربرای ما؛ ام البنین علیهاالسلام ، واسطه فیض الهی؛ سخن بزرگان در بیان فضایل ام البنین علیهاالسلام؛ بخشی از زیارت نامه ام البنین علیهاالسلام؛ کتابشناسی ام البنین علیها السلام

بازار اندروید ضیاءالصالحین

دانلود نسخه اندروید

Share