نخست وزیر ارمنستان با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد

دیدارهای رهبر انقلاب
نخست وزیر ارمنستان و هیئت همراه عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

نخست وزیر ارمنستان و هیئت همراه عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار آقای نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان ، ایران و ارمنستان را همسایگان خوب و برخوردار از ارتباطات تاریخی خواندند و با تأکید بر لزوم افزایش سطح همکاری های اقتصادی، خاطرنشان کردند: بر خلاف میل آمریکایی ها، روابط ایران و ارمنستان باید مستحکم، مستمر و دوستانه باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به روابط بسیار خوب ایرانیان با هموطنان ارمنی خود و همچنین فداکاری های آنان در دوران دفاع مقدس، گفتند: من به منازل این شهدا در تهران سرکشی کرده ام، چرا که ما شهدای ارمنیِ جنگ تحمیلی را همچون شهدای مسلمان، جزو افتخارات ایران می دانیم.

آمریکایی ها کاملاً غیرقابل اعتماد و در همه جا به دنبال فتنه، فساد، اختلاف و جنگ هستند

ایشان، دوستی و همکاری روزافزون را وظیفه و در جهت منافع مشترک ایران و ارمنستان دانستند و افزودند: البته آمریکایی ها کاملاً غیرقابل اعتماد و در همه جا به دنبال فتنه، فساد، اختلاف و جنگ هستند و با ارتباطات ایران و ارمنستان و منافع ملتها نیز مخالفند ولی ما در مقابل وظیفه داریم همکاری ها و ارتباطات خود را تقویت کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری روابط گرم و صمیمی ایران و ارمنستان در طول تاریخ، افزودند: ایران و ارمنستان هیچ گاه با یکدیگر مشکلی نداشته اند و ما طبق تعالیم اسلامی خود را موظف به حسن رفتار با همسایگان می دانیم، البته مقام های آمریکا مثل جان بولتون هیچ فهمی از اینگونه مسائل و روابط انسانی ندارند.

ایشان، سطح همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان را بسیار کمتر از ظرفیت های دو کشور برشمردند و افزودند: مصوبات و توافق های انجام شده در جریان این سفر باید به طور جدی پیگیری و دنبال شود.

نخست وزیر ارمنستان و هیئت همراه عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بیشتربخوانید: اشغال قره باغ آذربایجان توسط جمهوری ارمنستان (۱۹۹۲م)

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین حل موضوع قره باغ را در گرو استمرار مذاکرات میان مقام های ارمنستان و آذربایجان دانستند و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به حل این مشکل اعلام کردند.

در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای پاشینیان نخست وزیر ارمنستان ، گفت وگوها و توافق های انجام شده در سفر به تهران را سازنده و امیدبخش خواند و ابراز امیدواری کرد این توافق ها با جدیت و پشتکار طرفین عملی شود.

نخست وزیر ارمنستان ، تاریخچه روابط دوستانه دو کشور را زمینه ای مفید برای گسترش روابط دانست و افزود: ارمنستان هرگز در هیچ اقدامی ضد ایران مشارکت نداشته و نخواهد داشت و ما ارتقاء روابط با ایران را به نفع مردم و کشور خود می دانیم.

آقای پاشینیان با ابراز خرسندی و تشکر از شرایط خوب زندگیِ جامعه ارمنی در ایران، خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: یقین دارم با تجربه بسیار زیاد و خوب جنابعالی و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه، همکاری های دو کشور بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

Share