طلبه همدانی که بود؟ / پشت پرده قتل طلبه همدانی از زبان دوست قاتل

تخمین زمان مطالعه: 6 دقیقه
قتل طلبه همدانی
ظهر شنبه هفتم اردیبهشت ماه جاری یک روحانی حدوداً ۴۵ ساله در نزدیکی درب ورودی حوزه علمیه همدان مورد سوء قصد مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.

طلبه همدانی که بود؟ / پشت پرده قتل طلبه همدانی از زبان دوست قاتل

حدود ساعت ۱۲ ظهر 7 اردیبهشت روبروی حوزه علمیه آیت الله آخوند (قدس سره) همدان، سرنشینان یک خودرو ۲۰۶ با سلاح به حجت الاسلام «مصطفی قاسمی» روحانی ۴۶ ساله تیراندازی کردند و او را به قتل رساندند. صحبت های یکی از دوستان قاتل طلبه همدانی که در فضای مجازی منتشر شد پشت پرده این قتل را فاش کرد.

طلبه همدانی که بود؟ / پشت پرده قتل طلبه همدانی از زبان دوست قاتل

ظهر شنبه هفتم اردیبهشت ماه جاری یک روحانی حدوداً ۴۵ ساله در نزدیکی درب ورودی حوزه علمیه همدان مورد سوء قصد مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.

روایت شاهدان عینی از جزئیات قتل روحانی همدانی

به گزارش فارس بنا به گفته یکی از شاهدان عینی حادثه زمانی وقتی مصطفی قاسمی (مقتول) از حوزه علمیه خارج شد از پشت به ضرب دو گلوله توسط ضارب به قتل می رسد.
 
ضاربان دو نفر با لباس پلنگی و شبه نظامی بوده اند که سوار بر خودروی ۲۰۶ بوده چند بار خیابان شهدا را دور می زند و چند بار هم در اطراف کوچه قدم می زند به نظر می رسد که منتظر یک نفر بوده است، وقتی این روحانی از حوزه علمیه خارج می شود او را به اسم صدا کرده و عنوان می کند «شما آقای قاسمی هستید؟» وقتی این روحانی عنوان می کند که خودش است، به سمتش شلیک می کند و متواری می شود.

مقتول کیست؟

«مصطفی قاسمی» امام جماعت مسجد حاج کربعلی بود و چندی پیش هم در حوزه علمیه دامغانی به عنوان مسؤول کتابخانه فعالیت می کرد. ضارب و مضروب هر دو ساکن یک منطقه بودند.

همین موضوع شاید وجود انگیزه شخصی را قوت بخشد، هر چند مراجع رسمی هنوز این مورد را تایید نکرده اند.

قاتل کیست؟

بهروز حاجیلو (قاتل) در منطقه قاسم آباد همدان زندگی می کند و به گفته برخی از طرفداران «وحید مرادی» از اراذل و اوباش معروف همدان است که سال گذشته کشته شد؛ این فرد پیش از این عکس ها و فیلم هایی با انواع سلاح های گرم در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود.

حاجیلو بعد از ارتکاب قتل مطلبی در صفحه اینستاگرام خود منتشر می کند و به قتل اعتراف می کند، بعد از وقوع قتل و شناسایی قاتل پلیس بلافاصله در صحنه وقوع جرم حاضر می شود و برادر قاتل را دستگیر می کند چرا که خودرویی که از آن در جریان وقوع قتل استفاده شده متعلق به برادر قاتل بوده است.

نحوه هلاکت بهروز حاجیلو قاتل طلبه همدانی

سردار بخشعلی کامرانی صالح صبح یک شنبه ۸ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه قاتل روحانی ۴۶ ساله ساعت ۴ بامداد امروز در یکی از مناطق حاشیه شهر، به دام افتاد.
 
همه نقاطی که امکان داشت مجرم در آن پنهان شود تحت نظر پلیس قرار گرفت و سرانجام قاتل ساعت ۴ بامداد در یک درگیری مسلحانه در مخفیگاه خود به هلاکت رسید.

کامرانی صالح با بیان این که عملیات دستگیری مجرم بیش از ۲۰ دقیقه به طول انجامید، یادآور شد: در این درگیری مسلحانه دو تن از مأموران دچار جراحت سطحی شدند که خوشبختانه در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارند و جراحت شان سطحی است.

 پشت پرده قتل طلبه همدانی از زبان دوست قاتل

به گزارش جوان آنلاین؛  پس از انتشار خبر قتل طلبه همدانی ، فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یکی از هم فکران ضارب، با تأیید اقدام وحشیانه او مردم را به این کار تشویق می کند. در بخشی از فیلم، گوینده از ضارب یعنی بهروز حاجیلو به خاطر قتل فجیع طلبه همدانی تشکر می کند و این اقدام را متأثر از دستور رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع می داند. او همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود، حاجیلو را از دوستان نزدیک وحید مرادی می داند؛ شروری که به گفته خودش اصلیت همدانی داشت؛ از ١٧ سال پیش با سلاح در محله های مختلف تهران قلدری می کرد؛ تمام تنش خالکوبی شده بود و رد چاقو داشت؛ چندین بار به زندان رفته بود و در آخر در یک درگیری خونین دوست نزدیکش را به قتل رساند و در نهایت خود نیز بر اثر درگیری در زندان به قتل رسید.

اما نکته مهم در صحبت های این فرد اشاره به فتوای ساختگی از یک روحانی است که چند روز پیش در فضای مجازی مورد توجه کاربران قرار گرفت. ماجرا از این قرار بود که یک اکانت جعلی با تصویر یک روحانی مازندرانی زنان را به نکاح با نیرو های حشدالشعبی که برای کمک به سیل زدگان در خوزستان بودند، تشویق می کرد و چه بسا یکی از دلایل قتل طلبه همدانی انتشار همین توییت های جعلی بود. حتی مهناز افشار هم این اکانت جعلی را جدی گرفت و در محکومیت آن توییتی منتشر کرد و به نوعی با بازنشر آن، شایعه پاگرفته در فضای مجازی را بیش از پیش قوت بخشید، اما پس از آشکار شدن واقعیت مجبور به حذف آن و عذرخواهی شد.
 

پیام مهناز افشار در توییتر

صحبت های طلبه جوان مازندرانی که از تصویرش در پروفایل اکانت جعلی مذکور استفاده شده بود:

به گفته برخی از فعالان فضای مجازی از صحبت های فرد مذکور در این فیلم می توان به نکات جالبی رسید. هم زمان با ورود نیرو های حشدالشعبی به خوزستان برای کمک به سیل زدگان، رضا پهلوی در پستی توییتری مردم را به قیام علیه نظام تحریک و آن ها را به مقابله با نیرو های حشدالشعبی دعوت کرد. 
 

پیام رضا پهلوی در توییتر

چند روز پس از انتشار این توییت، همان اکانت جعلی شروع به فعالیت و ترغیب زنان به انجام فتوای ساختگی خود کرد تا شاید اینگونه مردم را نسبت به روحانیون تحریک و فضا را برای اقدام وحشیانه روز گذشته بهروز حاجیلو و قتل طلبه همدانی باز کند. این در حالی بود که در همان روز ها روحانیون و طلاب به طور گسترده در مناطق سیل زده حضور داشتند و از هیچ کمکی به هموطنان دریغ نمی کردند.

یادداشتهای سردبیر در رابطه با برخی سهل انگاران داخلی:

برای ما بسیار تعجب برانگیز است که در فضای مجازی؛
1. فردی با هویت معلوم
2. با انتشار تصاویر واقعی و محل سکونت خود
3. با انتشار انواع تصاویر با سلاحهای سرد و گرم غیرمجاز از خود
4. انتشار ویدئو و فیلم از حرفهای اهانت آمیز و رکیک خود علیه نظام و رهبری در صفحه اینستاگرامش
و....

ولی آزادانه و بدون اینکه کسی گوشش را بگیرد و به او بگوید، اینها را از کجا آوردی و به چه حقی چنین غلطهایی را کردی؛ بین ما زندگی می کند.

بارها رهبری و مراجع تقلید تذکر داده اند که با آنهایی که در فضای مجازی مخل در امنیت ملی هستند قاطعانه برخورد شود. و بارها گزارشات مختلف هم به برخی جاها در این راستا ارسال شده ولی متاسفانه بازهم شاهد اینگونه اتفاقات هستیم.

حالا بعد از وقوع این ماجرا و حرکت مسلحانه، اقداماتی برای دستگیری او صورت گرفته و چند مأمور بیگناه نیز در این راستا مجروح شده اند!!!

سوال اینجاست؛ آقایان مسئول! اعم از نظامی و غیرنظامی که در اینگونه مسائل نقش بازدارنده و پیشگیری کننده دارید و پایش هم برسد، خیلی فعال تشریف دارید؛ تا کی باید شاهد اینگونه سهل انگاری ها باشیم؟!!!

ما جواب و توجیه نمی خواهیم و از این به بعد منتظر عمل تان هستیم. 

زنده باد برادران سپاهی، اطلاعاتی، ارتشی، نیروی انتظامی و... (در همه رده ها و رسته ها) که شبانه روز با اخلاص و ایثار  برای نظام و مملکتشان زحمت می کشند و صد حیف بر آن دسته از این اقشار که هنوز هم در خواب هستند.
دوستان خواب زده! امیدوارم که شما هم به یمن و برکت وجود این دوستان بیدار و وظیفه شناس، هشیاری خود را به دست آورده و وظایف عقب افتاده را جبران و وظایف آتی را به نحو احسن انجام دهید.

(باور کنید که کوتاهی شما این نهادها را که حقیقتاً زحمتکش هستند؛ زیر سؤال می برد، در صورتیکه کوتاهی کنندگان چند نفر انگشت شمار ولی اثرگذار هستند. کوتاهی شما نه تنها به پای این نهادهای مقدس نوشته می شود بلکه کل نظام مقدس ما را زیر سؤال می برد. برای ما بسیار گران است که یکی مثل رضا پهلوی از خاندان خائنان و طاغوتیان از آن سوی دنیا، چرندیاتی ببافد و در این سوی دنیا نیز یک عده اراذل و اوباش دست به اسلحه ببرند... امید است که ریشه همه دشمنان اسلام و مسلمین چه داخلی و چه خارجی ریشه کن شود. اللهم عجل لولیک الفرج)

والسلام علی من اتبع الهدی

طلبه همدانی که بود؟ / پشت پرده قتل طلبه همدانی از زبان دوست قاتل

 

به امید پیگیری و رسیدگی مسئولین ذیربط:

آغاز طرح قرآنی ۱۴۵۲( طرح برگ زیتون )

Share

دیدگاه‌ها

یادداشتهای سردبیر عالی بجا و بحق

سردبیر محترم واقعا دم شما گرم با این حرف حسابتان

مسئولین اگر چشم به روی ناعدالتی ها نبندند حق ناحق نمیشه

ضمن تشکر از یادداشت بسیار بجا...
لطفا در مورد ناعدالتی های فوتبال هم بنویسید.

آقا دلت خوشه
از کجاش بنویسند؟
فوتبال ایران که کلشو گند گرفته و جالبه که مسئولین وزارت ورزش و فدراسیون کمیته داوارن و حتی رسانه ماست مالی می کنند و می خندن ولی به ریش خودشون
فقط فوتبالش هم نیست که خیلی چیزها گندش در اومده فقط یه خلخالی میخواد