روش ها و ترفندهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس

روش ها و ترفندهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس
برای مرتب کردن کمد لباس روش ها و ترفند های بسیار زیادی وجود دارد که از جمله آنها می توان استفاده از رخت آویز های طبقه ای، بکار بردن سبد یا باکس های پلاستیکی در کمد، استفاده از جدا کننده ها در کشو و ... اشاره کرد.

روش ها و ترفندهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس

روش ها و ترفندهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس : نکات اولیه برای مرتب کردن کمد لباسنه ترفند و روش مفید و آسان برای مرتب کردن کمد لباس

آیا شما نیز از آشفتگی و به هم ریختگی کمد لباس خود کلافه و خسته شده اید؟ ترفندها و روشهای زیادی برای نظم دهی و چیدمان مرتب وسایل کمد لباس وجود دارد بخصوص اگر شما در شرف ازدواج هستید چیدمان و تزیین کمد لباس عروس و داماد برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. در این مقاله نکاتی درباره استفاده بهینه از فضا برای جا دادن همه وسایل و لوازم در جای مخصوص خود ارائه شده و نیز ترفند هایی ساده جهت مرتب کردن کمد لباس معرفی شده است.

نکات اولیه برای مرتب کردن کمد لباس

برای آنکه بتوانید کمد لباس خود را به بهترین شکل مرتب و آراسته کنید، ابتدا بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • بهترین و اولین کار برای نظم دهی کمد لباس ها طبقه بندی کردن کمد است.
  • دومین نکته برای مرتب کردن کمد لباس تفکیک لباس ها بر اساس لباس های مخصوص هر فصل، نوع استفاده و میزان استفاده از هر کدام است.
  • مورد بعد برای این کار، تا کردن و چیدن لباس ها بر اساس شکل، رنگ و اندازه بر روی یکدیگر است.
  • یک گام مهم دیگر برای جلوگیری از بهم ریختگی کمد لباس، جدا کردن و دور انداختن لباسها و وسایلی است که مدتها از آنها استفاده نشده است. بدین ترتیب جای بیشتری برای وسایل مورد استفاده بوجود خواهد آمد.
  • نکته دیگر این است که می توانید برخی از لباس ها مانند لباس های زمستانی که فصل آنها گذشته است را در چمدان قرار دهید تا فضای بیشتری برای لباسهای مورد نیازتان باز شود.

نه ترفند و روش مفید و آسان برای مرتب کردن کمد لباس

۱. نظم بخشیدن به کیف و کفش

آویزان کردن کفش ها روشی است که بوسیله آن می توانید تعداد بیشتری از کفش ها را در کمد جا دهید. برای مرتب کردن کیف ها نیز هم می توانید آنها را کنار یکدیگر قرار داده و هم می توانید آنها را بصورت آویزان در کمد لباسی خود جا دهید.

۲. مرتب کردن لوازم آرایشی

از آن جایی که معمولاً برخی افراد لوازم آرایش خود را در کمد لباس نگهداری می کنند، بهتر است محلی جداگانه برای آنها در نظر گرفته شود. برای این منظور می توانید از لیوان یا سبد پلاستیکی کوچک استفاده کنید و لوازم آرایشی مانند براش ها، مداد یا ... را در آنها قرار دهید.

۳. اختصاص دادن محلی مناسب برای جوراب و دستکش

امروزه جا جورابی های دست ساز، زیبا و متنوعی در بازار وجود دارد. شما می توانید با قرار دادن آنها در کمد و گذاشتن جوراب و دستکش درون آنها علاوه بر نظم دهی به کمد، زمان کمتری را برای پیدا کردن آنها صرف کنید.

۴. مرتب کردن کشوها

چیدن انواع لباس ها در کشو بصورت استوانه ای راه دیگر برای دسترسی آسان به لباس ها و مرتب کردن کمد است. برای زیبایی کار می توانید از جدا کننده های مخصوص که براحتی قابل تهیه است نیز در کشوها استفاده کنید.

روش ها و ترفندهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس

۵. استفاده از رخت آویزهای طبقه ای

ترفند بعدی برای جمع و جور کردن و نظم بخشیدن به کمد استفاده از رخت آویزهای طبقه ای است. با این کار می توانید تعداد بیشتری از لباس ها را با نظم بهتری در کمد جای دهید.

۶. استفاده از میله در کمد

نصب کردن میله در کمد لباسی نیز یکی دیگر از ترفندهایی است که بوسیله آن می توانید تعداد بیشتری لباس، شال روسری، کیف و ... را آویزان کرده و در نتیجه از فضای کمد لباس به نحو بهینه تری استفاده کنید. 

۷. بکار بردن جعبه یا سبد پلاستیکی

استفاده از سبد یا باکس های پلاستیکی برای جمع کردن وسایل کوچک و اکسسوری ها در کمد از دیگر روش های مرتب کردن کمد لباس است.

ترفندها و روش های ساده برای مرتب کردن کمد لباس

۸. استفاده از یک رخت آویز برای زیورآلات

با بکار بردن یک رخت آویز و متصل کردن تعدادی حلقه به آن می توان تعداد زیادی اکسسوری و زیورآلات را به طور منظم به آن آویزان کرد. با این کار علاوه بر مرتب کردن اکسسوری ها و زیورآلات در کمد، می توان از گم شدن آنها جلوگیری بعمل آورده و در صورت نیاز براحتی به آنها دسترسی پیدا کرد.

ترفندها و روش های ساده برای مرتب کردن کمد لباس

۹. نصب میخ و قلاب

استفاده از میخ و قلاب بر روی قسمت داخلی درب کمد و آویزان کردن تعدادی از لباس ها و دیگر وسایل بر روی آنها، نیز روش مناسبی برای مرتب کردن کمد لباس است.

 

شما چه ترفندها و روش های را برای مرتب کردن کمد لباس مد نظر دارید؟ لطفاً نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبان ضیاءالصالحین در میان بگذارید.

Share