نرم افزار/ صحیفه سجادیه (صوتی)

موضوع: 
دانلود نرم افزار صحیفه سجادیه (صوتی) با امکان پخش صدا و متن عربی و ترجمه فارسی دعاها و با قابلیت به اشتراك گذاري دعاها بصورت صوتی و یا متنی
صحیفه سجادیه (صوتی)

توضیحات

** دعاهای انسان ساز با مضامین بلند معنوی از امام چهارم شیعیان، حضرت سجاد علیه السلام ** 
**با امکان پخش صدا و متن عربی و ترجمه فارسی دعاها**
با قابلیت به اشتراك گذاري دعاها بصورت صوتی و یا متنی

آشنایی اجمالی با صحیفه سجادیه
دعا، پیوندی معنوی میان انسان و پروردگار است كه اثر تربیتی و سازندگی مهمی در روح انسان دارد، از این رو دعا از دیدگاه اسلام از جایگاه خاصی برخوردار است.

امام سجاد ـ علیه السلام ـ و دعا :
امام سجاد (علیه السلام) در آن دوران اختناق، از سوی حاكمان اموی همواره تحت نظر بود و تمامی رفتار و آمد و شد حضرت را شدیداً تحت كنترل قرار می‌دادند و به تعریفی آن بزرگوار را خانه نشین كرده و در خانه‌ ایشان را به روی شیعیان بسته بودند و نمی‌گذاشتند مردم به راحتی از معارف الهی امام ـ علیه السلام ـ استفاده نمایند.
در این هنگامه دردآلود، امام سجاد ـ علیه السلام ـ تنها سلاح برّنده و مؤثر خود در برابر سیل هجوم ظلم و تعدّی و انحراف حاكمان وقت را دعا و مناجات دانسته و رسالت الهی و نورانی خود را در قالب دعا متبلور ساخت. بی‌شك تأثیر دعا در آن شرائط زمانی حتی از جهاد با شمشیر و نبرد با سلاح گرم مؤثرتر بود. 
این دعاها و مناجات‌ها به نام صحیفه سجادیه معروف است، و پس از قرآن و نهج البلاغه بزرگترین و غنی‌ترین گنجینه حقایق و معارف الهی به شمار می‌رود، به طوری كه بزرگان شیعه آن را أخت القرآن، انجیل اهل بیت ـ علیهم السلام ـ و زبور آل محمد ـ علیهم السلام ـ نامیده‌اند.

پیوستاندازه
Binary Data دانلود نرم افزار/صحیفه سجادیه (صوتی)2.58 مگابایت
Share