مستند نظام توطئه | زندگی و مرگ دایانا، شاهدخت ولز

لیست
  • مستند نظام توطئه | زندگی و مرگ دایانا، شاهدخت ولز
مستند نظام توطئه | روایتی از زندگی و مرگ دایانا که پس از ازدواج با ولیعهد انگلیس شاهدخت ولز لقب گرفت

مستند نظام توطئه | زندگی و مرگ دایانا، شاهدخت ولز

مستندی با نام «نظام توطئه» درباره زندگی و مرگ دایانا فرانسس اسپنسر که پس از ازدواج با شاهزاده چارلز، ولیعهد انگلیس، شاهدخت ولز لقب گرفت، تولید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند، به نقش خاندان سلطنتی در نژادپرستی، روحیه تکبر در این خاندان، فساد جنسی یکایک اعضای سلطنتی انگلیس و نقش آنان در بی توجهی به زندگی شاهدخت ولز و در نتیجه کشته شدن دایانا در تصادف رانندگی در فرانسه می‌پردازد.

در مستند «نظام توطئه»، با نگاهی گذرا به روابط غیرمشروع اعضای خاندان سلطنتی، از جمله دختر و پسران ملکه الیزابت دوم، پیش و پس از ازدواج های رسمی، به ویژه به تداوم رابطه نامشروع ولیعهد انگلیس با زن شوهرداری به نام کامیلا پارکر بولز تمرکز شده است. براساس این مستند، ملکه کاملا از رابطه نامشروع فرزندانش، از جمله اثر رابطه نامشروع چارلز بر زندگی دایانا آگاه بود اما چون نقش مادری را ایفا نمی‌کرد، نمی توانست به حل این قبیل مشکلات کمک کند.

در بخش های پایانی این مستند نیز به نقش شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بی بی سی، از جمله در ارائه صورتحساب های جعلی به دایانا، شاهدخت فقید انگلیس به منظور مجبور کردن وی به مصاحبه ای جنجالی که به طلاق و سپس مرگ وی در حادثه تصادف منجر شد و نیز نژادپرستی در خاندان سلطنتی در حال حاضر، پرداخته شده است.

مستند نظام توطئه در ۳۷ دقیقه، با استفاده از تصاویر و مصاحبه‌های تهیه شده در انگلیس و با حمایت امور بین الملل سازمان تولید و آماده شده است.

Share