آتش نشانان عزیز سنگرنشین و همیشه در صحنه هستند

خطبه های نماز جمعه تهران؛
حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های این هفته ضمن تسلیت حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: برادران آتش نشانی همیشه با آتش درگیرند و جانشان در خطر است و وقتی بیرون می روند زن و بچه شان نمی دانند که برمی گردند یا خیر.

وی افزود: آنها همیشه در خطر سلامتی هستند، از تعدادی از این عزیزان ما خبری نیست و این واقعه را به امام زمان (عج) و رهبر عزیزمان و به خانواده صابر و عزیز آنها تسلیت می گویم.

صدیقی با تاکید بر اینکه آتش نشانان برادران همیشه در صحنه و سنگرنشینان هستند، گفت: قدر آتش نشانان مجهول است ولی همیشه در خطر هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: اینها عبرت است که ننشینیم و باید به فکر افتاد، مجهز و آماده بود.

وی با بیان اینکه ما دشمن بیرونی داریم و نیروهای نظامی و امنیتی ما همیشه باید رصد کنند، گفت: همه حوادث غیرمترقبه را نیز نظام باید رصد کرده و همیشه آماده باشد؛ نظام، نظامی اسلامی است. در هر میدان باید سلاح لازم را داشته باشیم تا خطر را دفع کنیم.

صدیقی ادامه داد: امیدوارم عزیزان آتش نشان مان اگر زنده اند خدا زنده نگه دارد و به خانواده شان بازگرداند و اگر جان داده اند با شهیدان مان محشور شوند.

وی با بیان اینکه تقوا منشا بصیرت است گفت: انسان با تقوا در طوفان ها، فضای غبارآلود، فتنه ها و تضادها راه را گم نمی کند.

صدیقی تصریح کرد: هیچ فضا و طوفانی آدم بصیر را گمراه نمی کند. خط ولایت خط حق است. آنهایی که پرت می شوند چراغ تقوای شان سو ندارد وگرنه نباید جا بمانند.

خطیب نماز جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش بودن دهه فجر گفت: دهه فجر همان دهه انفجار نور است. امام فرمودند انقلاب انفجار نور بود؛ معجزه اسلام در عصر حاضر و قدرت خدا بود که از آستین امام (ره) و ملت ایران بیرون آمد و معجزه ای را خلق کرد.

وی ادامه داد: انقلاب غرب را لرزاند و شرق را حیران کرد و عالم را به خود مشغول داشت. انقلاب اسلامی  که در دهه فجر پیروز شد از معجزات برای کسانی است که کور نیستند.

صدیقی در ادامه با اشاره به برکات انقلاب اسلامی گفت: باید بگوییم قدرت ایمان، معنویت، ولایت و نصرت الهی است که یک رژیم ژاندارم غرب که همه امکانات امنیتی با وجود ساواک قوی و بی رحم را داشت و خفقان ایجاد کرده بود و قدرت های شرق و غرب از او باج می گرفتند و حمایت می کردند را توانست بیرون کند.

خطیب نماز جمعه موقت تهران برداشتن رژیم متکی به قدرت های بزرگ را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: جهان در آن زمان دو قطبی بود و این باور وجود داشت که هیچ کشوری نمی تواند بدون اتکا به یکی از دو قطب حیات داشته باشد؛ انقلاب اسلامی راه نویی را که می شود بدون شرق و غرب عمل کرد و نتیجه گرفت را نشان داد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تفکر قطبی بودن را انقلاب از میان برداشت افزود: به انقلاب ویرانگری می گفتند اما روی این ویرانه یک کاخ عظیم و پناهگاه امن درست کردن در دنیا اتفاق نیفتاده بود. هم شاه بیرون شد و هم یک نظام که رنگ و بوی مردمی داشت و خود مردم موسس و ایجاد کننده آن بودند به وجود آمده بود.

صدیقی ادامه داد: نظامی متکی بر مبنای نورانی دین اسلام بنا کردند و این بنای استبدادی به عنوان یک الگوی جدید و مدل نو حکومتی در عصر فضا و دانش و بینش توانست جای خود را باز کرده و به جهانیان امید بدهد.

خطیب نماز جمعه موقت تهران حفظ اعتماد مردم در طی چهار دهه را از معجزات انقلاب برشمرد و گفت: خیلی وقت ها انقلاب می شود اما مردم کنار زده شده و آدم های جدیدی می آیند و آرمان ها و ایده ها عوض می شوند اما این انقلاب  با امامت ولایت فقیه آغاز شد و امت زیر این پرچم خون دادند، جوان دادند، شهید و جانباز دادند. همچنین شکنجه شدند اما استقامت کردند و جنگ را نیز اداره کردند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امت با همه چالش ها به ویژه فتنه ۸۸ مقابله کردند، گفت: در طول این مدت که مسئولان مختلفی فراز و نشیب داشتند و افراط و تفریط داشتند که معمولا دولت های ما گاهی در آن خط و گاهی در این خط بودند، ولی مردم خط مستقیم ولایت را همچنان با صلابت و حضور قوی طی می کنند.

صدیقی در ادامه گفت: مردم هر سال یک انتخابات برگزار کرده اند و سر صندوق ها برای نظام سرافرازی به وجود آورده اند. هر سال دو راهپیمایی دشمن شکن روز قدس و ۲۲ بهمن و اعلام همبستگی و وابستگی مردم به نظام اسلامی و ولایت فقیه همچنان طوفنده، پرخروش، مستحکم و دشمن شکن ادامه دارد و تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به اعدام سه جوان شیعه، انقلابی و بی گناه بحرین تصریح کرد: این رژیم پلید، خونخوار، ضعیف، وابسته و پوسیده بحرین که مشروعیت خود را که از اول هم نامشروع بود اما از وقتی ملت شان قیام کردند، امری که دنیا شعار آن را می دهد یعنی اعتماد به رای مردم و می خواهند رای خودشان مانند کشورهای دیگر نافذ باشد.

وی با تاکید بر اینکه رژیم بحرین اجازه رای به مردم نمی دهند، افزود: این حکومت تحمیلی برای ادامه حیات ننگین خود در این مدت مرتبا سرکوب کرده است. زندان های آن از علما، متدینین و مومنین آزاده بحرینی پر است. شکنجه ها و قتل های فجیع مرتب اتفاق می افتد و این سه جوان را نیز به شهادت رسانده و جنازه هایشان را به خانواده هایشان ندادند.

صدیقی با تاکید بر اینکه لباس این سه شهید به خانواده هایشان داده شد، گفت: این نمکی بر زخم قلب مجروح والدین آنها بود. ای نظام وابسته مطمئن باش که ظلم پایه های قتل ننگینت را سست تر می کند. این خون ها عمر حکومت ننگین تو را سست تر می کند و مردم انقلابی، مومن و متکی به خدا همان گونه که از ایران الگو گرفتند، استقامت شان این دولت غیرقانونی سلطنتی را بیرون خواهد کرد و مردم بحرین سرافراز و پیروز خواهند بود.

خطیب نماز جمعه موقت تهران ضمن تسلیت رحلت هاشمی رفسنجانی گفت: تشییع جنازه ای که برای این روحانی سفر کرده، مردم ایران به عمل آورده اند شبیه بصیرتی بود که در نهم دی مردم از خود نشان دادند. حرکت میلیونی شما در نهم دی از آقای هاشمی حفاظت کرد و گرنه در همان مرحله چیزی باقی نمی ماند. در آنجا حفاظت کردید و در اینجا عده ای دندان تیز کرده بودند که از وفات ایشان سوءاستفاده کنند و حرکت جریانی داشته باشند.

وی حضور به موقع مردم را خداپسندانه برشمرد و گفت: به هیچ کس مجال شیطنت و فتنه داده نشد و نتوانستند آقای هاشمی را به نفع خود مصادره کنند. بصیرت شما بصیرتی الهی و خداپسندانه است.

صدیقی افزود: حضور در تشییع جنازه و قدردانی از زحمات دوران دفاع مقدس خیلی خوب بود و نشان دهنده بصیرت همیشگی مردم بود.

خطیب نماز جمعه موقت تهران با اشاره به مساله یک ساله شدن برجام خاطرنشان کرد: بعضی ها همچنان شعار می دهند. واقعیت را همه مردم می دانند در این برجام برگ جنایت دیگری بر پرونده سیاه آمریکا افزوده شد. آنهایی که آمریکا را بزک کرده و ابراز خشنودی می کردند، خیلی دلگرم به سراغ آن می رفتند و وعده داده بودند که با برجام مشکلات اقتصادی کشور و همه چیز مردم حل شود، یک سال گذشته است و بنا بود یک سال قبل همه تحریم ها برداشته شده و رفع مشکلات آغاز شود.

وی با بیان اینکه رکود اقتصادی، بیکاری جوانان، تعطیلی مراکز تولید و مشکلات اضافه شدن تحریم های جدید بر تحریم های قبلی وجود دارد، اظهار داشت: مردم ما حق دارند که همچنان «مرگ بر آمریکا» بگویند. امیدواریم در نشست سوریه که در قزاقستان بین ایران، روسیه و ترکیه برگزار می شود بتوانند در مساله آتش بس موثر باشند و شیعیان مظلوم تحت محاصره در دو منطقه شیعه فوعه و کفریا را نجات بدهند.

صدیقی در پایان گفت: آمریکا رو به افول است و این نشست بدون نقش آمریکا که خود را کدخدای عالم می دانست و فکر می کرد هیچ جایی بدون او نمی شود کاری کرد، برگزار می شود. می بینید که این انقلاب رو به صلابت و استحکام بیشتر است و آمریکا رو به افول و ضعف.

 

Share