عبدالملک الحوثی: عربستان نشان داد که مزدور درجه یک آمریکاست

رهبرانصارالله یمن

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل ازفارس، بنا بر اعلام شبکه تلویزیونی «المسیره»، رهبر انصارالله در مورد حمله عربستان سعودی گفت:« ‌بعد از وفات ملک عبدالله [پادشاه سابق عربستان]، رژیم جدید عربستان سعودی بر سر کار آمد که برای حمله به یمن تمایل زیادی داشت، و دشمن آمریکایی این رژیم را تطمیع کرد و گفت که فرصتی پیش آمده، سعی کن اثبات کنی که مزدور درجه اول و خائن کثیفی در منطقه هستی».

وی ادامه داد: آمریکا به رژیم عربستان همچنین گفته است که در مقابل حمله به یمن، از حمایت سیاسی و حمایت تمام عیار و نظارت مستقیم آن ها بر این جنگ بهره مند خواهد شد.

رهبر انصارالله یمن بیان داشت، به همین دلیل مقامات فعلی عربستان بر این باورند که هرگونه شکست آن ها در یمن باعث خواهد شد نقش خود را در سایه حمایت های آمریکا از دست بدهند.

عبدالملک الحوثی اظهار داشت، شکست عربستان در یمن منجر خواهد شد که آمریکا در مورد حمایت خود از رژیم این کشور تجدید نظر کند.

وی در بخش از سخنان امروز خود به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا اشاره کرد و خاطر نشان کرد که به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا اولویت های جدیدی برای آن به وجود آورده و آمریکایی ها را مجبور خواهد کرد از شیوه های جدیدی برای ایفای نقش شیطانی خود استفاده کنند.

عبدالملک الحوثی به تجاوزات و حملات عربستان سعودی به یمن اشاره کرد و عنوان داشت که متجاوزان سعودی از هر وسیله ای برای هدف قرار دادن مردم یمن استفاده کردند و به امکانات نظامی و رسانه ای و تلاش شان برای تخریب این مردم دل بسته بودند، ولی با این وجود، سطح ثبات و مقاومت مردم یمن بیش از مقاومت بود و حتی توانست طعم تلخ شکست تاریخی زود هنگامی را به دشمنان بچشاند.

دبیر کل جنبش انصارالله یمن در مورد آینده جنگ علیه یمن نیز اظهار امیدواری کرد و اظهارداشت که به یاری خداوند و همبستگی و مقاومت مردم این کشور این مرحله را نیز پشت سر خواهند گذاشت.

وی تأکید کرد که با توجه به شرایطی که حاکم است، تنها گزینه در برابر دشمن مقابله و مقاومت است.

 

Share