دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی

با حضور رهبر انقلاب، جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد؛
مقام معظم رهبری

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین، دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها)، امشب (سه شنبه) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه ی حضرت امام خمینی (رحمه الله) برگزار شد.
در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی به جایگاه خاص و برجسته ی حضرت فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) نزد خداوند متعال، پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله)، ائمه ی اطهار (علیهم السلام) و ملائک اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا (سلام الله علیها) دارای مقام عصمت هستند و رضایت و خشم ایشان محور رضایت و خشم پروردگار است.
وی «باور به معاد» را اصلی مسلّم و درس آموز در زندگی حضرت فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) خواند و با یادآوری نمونه هایی از معادباوری در زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها)، افزود: اعتقاد به معاد در جامعه باعث پررنگ شدن اعتقاد به توحید و عمل صالح و نیز رعایت حقوق اجتماعی و دوری از گناه و تجاوز به حق الله و حق الناس می شود.
همچنین در این مراسم آقای محمدرضا طاهری بر مصائب بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) نوحه خوانی و مرثیه سُرایی کرد.

Share