وظیفه ما در زمان غیبت امام زمان(عج) چیست؟

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله
وظیفه ما در زمان غیبت امام زمان چیست

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به سالروز آغاز خلافت و ولایت وجود مبارك ولی عصر(عج) اظهار داشتند: این روزها ایام آغاز خلافت و ولایت مطلقه وجود مبارك ولی عصر است! بهترین وظیفه منتظران، همان ادب است! ما باید هر وقت كه حضرت ظهور كند آماده باشیم! 

ایشان در بیان چگونگی حصول آمادگی برای ظهور حضرت حجت بیان داشتند:  اگر طبق روایات فراوان و نیز این دو آیه سوره مباركه توبه که می فرماید: ﴿قُلِ اعْمَلُوا فَسَیرَی اللَّهُ عَمَلَكُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ﴾ بدانیم واقعاً حضرت ما را می بیند، چرا که این سین, سین تحقیق است، نه اینكه بعدها خدا می بیند، این سین علامت تحقیق است نه تسویف! خدا می بیند، پیغمبر می بیند حالا آنها كه رحلت كردند ولی بین حیات و مماتشان فرقی نیست ، ولی بالأخره ما الآن در برابر حضرت مسئولیم! این امام زمان ماست و ما در كنار سفره او نشستیم، باور كنیم كه امام دارد ما را می بیند این بهترین عامل تزكیه و آماده شدن برای ظهور حضرت است.

معظم له با اشاره به نخستین آیات نازل شده بر پیامبر گرامی اسلام خاطرنشان کردند: در اول آیاتی كه نازل شد سخن از بگیر و ببند نبود، سخن از جهنم نبود، همین سوره مباركه علق كه اولین سوره ای است که طبق نقل مشهور بر حضرت نازل شد، در بخش پایانی سوره مباركه علق ما را به حیا دعوت كرده، چه نعمتی بالاتر از حیاست، بعدها سخن از بگیر و ببند و جهنم و اینهاست اول سخن از حیا بود، اگر كسی اهل حیا باشد كه دیگر نمی گویند بگیر و ببند ﴿أَ لَمْ یعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یری

آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید داشتند: 
ما این را باید باور كنیم که در كنار سفره حضرت نشستیم، این وجوهات هم كه برای اوست صرف می كنیم بالاخره یك حیا و شرمی باید داشته باشیم، آن علوم و بركات فراوانی كه نصیب حوزه ها می شود این یك سفره خاص است، این وجوهی هم كه داده می شود كه سفره مادی است همه صدر و ساقه ما در كنار سفره اوییم، او هم كه دارد می بیند این بهترین وظیفه برای منتظران است، ما اگر باورمان بشود كه ﴿قُلِ اعْمَلُوا فَسَیرَی اللَّهُ عَمَلَكُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ﴾ خیلی منزّه می شویم چه حوزه های ما، چه دانشگاه های ما، چه جامعه و نظام ما، ان  شاء الله.

منبـــع : پایگاه اطلاع رسانی اسرا نیوز

Share