سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

موضوع: 
رهبرانقلاب

امام خمینی(ره) مدال افتخاری به کارکنان این مجموعه دادند و با اعطای عنوان سربازان  گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، جایگاه حساس و کلیدی وزارت اطلاعات را  تبیین کردند و از آن تاریخ تاکنون  واژه سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برازنده وشایسته تلاش کارکنان صدیق و پرتلاش وزارت اطلاعات است.
ولایت پذیری سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تعلق خاطر به رهبرانقلاب اسلامی، چه در سال های اول بعد از انقلاب، و شکل گیری اطلاعات نخست وزیری، و بعدها وزارت اطلاعات، چه در دوره حساس جنگ تحمیلی 8 ساله که جزو پرکارترین و مهم ترین سال های حفاظت از امنیت کشور بوده است و چه در سال های بعد از جنگ، که تهاجم فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اقتصادی از سوی ضد انقلاب و دشمنان مطرح بود، همواره جزو ویژگی های اصلی کارکنان وزارت اطلاعات بوده است.
این ویژگی نشان می دهد که سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) علاقه مند به نظام، کشور، و رهبری نظام جمهوری اسلامی هستند و چه در دوره امام راحل(ره)‌ و چه در دوره رهبری آیت اله خامنه ای(مد ظله العالی)، خود را سرباز کشور و نظام و انقلاب معرفی کرده اند و بر اساس دیدگاه شخصی و گروهی و یا بر اساس تحولات سیاسی در دوره های مختلف، کار نکرده اند بلکه در هر شرایطی، خود را متعهد به اجرای امر ولایت و رهبری انقلاب احساس کرده اند.
سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به یاد دارند که وقتی امام خمینی(ره)، رهبری انقلاب اسلامی را به عهده داشتند و در شرایط خاص سال های اول انقلاب و جنگ رهبری نظام را به عهده داشتند، سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود را فرزندان ایشان خطاب می کردند و نسبت به اجرای نظرات و توصیه ها و هشدارهای ایشان متعهد بودند، زمانی که امام خمینی(ره) رحلت کردند و از بین ما رفتند نیز سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، خود را فرزندان امام و وابسته فکری و روحی ایشان ارزیابی می کردند و نسبت به تهدیدها و مسائل مختلف حوزه امنیت کشور هوشیار بودند.
از زمانی که امام خمینی رهبر انقلاب شدند به ایشان تعلق خاطر داشتند و ولایت پذیر بودند و در حوزه های مختلف، به امر صیانت و حفاظت از مرزها و امنیت کشور می پرداختند و گزارش های مستند از اوضاع و احوال کشور به مسوولان کشور ارائه کردند.
در سال های بعد از رحلت امام خمینی(ره)  و رهبری آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) نیز سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود را فرزندان ایشان احساس کرده اند و مطیع امر رهبر بوده اند و به این ایشان تعلق خاطر و وابستگی فکری و روحی داشته اند و امروز نیز خود را فرزندان ایشان می دانند.
این موضوع  نشان می دهد که سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، در همه حال ولایت پذیر و ولایت مدار هستند و فرقی نمی کند که در چه مقطعی از تاریخ انقلاب هستند و کشور باچه نوع تهدیدها و تحولات سیاسی مواجه است.
برای روشن شدن رابطه نزدیک رهبری انقلاب با سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به چند جمله از امام خمینی(ره) و آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) در مورد سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) توجه کنیم تا رابطه صمیمانه و پدر و فرزندی را بهتر احساس کنیم.

امام خمینی(ره) : سربازان گمنام ما نام و نشان نمی خواهند
آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) : وزارت اطلاعات در حقیقت یک پایگاه عظیم مبارزه و جهاد است.
مهمترین عامل موفقیت مسئولان و کارکنان این وزارتخانه( وزارت اطلاعات) ایمان دینی است.
این افتخار شما را بس که امام بزرگوارمان سینه هایتان را با مدال سربازی گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) مزین داشتند.
وزارت اطلاعات حافظ اسرار مردم، افشار توطئه دشمنان
سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرزندان مردم عزیز ایرانند.
امنیت و آرامش امروز، ره آورد مجاهدتهای خاموش
لبخند رضایت مردم شیرین ترین هدیه برای سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)
آرامش و امنیت جامعه رهون سربازان گمنامی است که دائم در جهاد فی سبیل الله اند.
شهدای عرصه گمنامی نامداران بی نشانند.

 

Share