۵ ویژگی خاص پلی استیشن 4 که احتمالا از آنها بی خبرید

انجمن‌ها: 

۵ ویژگی خاص پلی استیشن 4 که احتمالا از آنها بی خبرید

معرفی ناشناخته های پلی استیشن 4 یا PS4

پلی استیشن 4 کنسول قدرتمندی است و ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد. اگر سری آموزش های پلی استیشن 4 تالار زنگ تفریح را دنبال کرده باشید، احتمالا متوجه این موضوع شده اید. البته این وسط چند ویژگی به خصوص هستند که در طی این سال ها در سایه پنهان شدند و کسی از آن ها خبر نداشت. برای همین در این مقاله به سراغ این ویژگی ها می رویم و از آن ها برایتان می گوییم. پس با تالار زنگ تفریح همراه باشید.

ویژگی های پلی استیشن 4

با استفاده از سنسورهای حرکتی می شود تایپ کرد

استفاده از آنالوگ ها برای پیدان کردن کلمات روی کیبورد مجازی کنسول کاری خسته کننده و طاقت فرساست. با این حال به لطف تکنولوژی های جدیدی که در دوال شاک ۴ استفاده شده می توانید تا حدودی این روند را بهبود بخشید و با استفاده از حسگرهای حرکتی به تایپ کردن بپردازید.

برای انجام این کار می بایست در زمانی که کیبورد مجازی پلی استیشن روی صفحه نقش بسته است گزینه مربوط به این ویژگی را با توجه به عکس زیر فعال کنید و از آن پس تنها با تکان دادن کنترلر به جهت های مختلف، به تایپ کردن متن خود مشغول شوید.

ویژگی های پلی استیشن 4

موبایلتان می تواند کیبورد فیزیکی پلی استیشن 4 شما باشد

سونی همچنین، راه حل هوشمندانه تری برای کاربران در خصوص تایپ کردن در نظر گرفته است. مسلما هیچ چیز نمی تواند جایگزین خوبی برای یک کیبورد فیزیکی در هنگام تایپ کردن باشد. به همین منظور سونی امکانی در پلی استیشن ۴ ایجاد کرده که کاربران بتوانند با استفاده از تلفن های هوشمند خود به تایپ کردن متن بپردازند. برای دسترسی به این ویژگی می بایست اپلیکیشن پلی استیشن اپ را روی موبایل خود نصب کنید.

ویژگی های پلی استیشن 4

پس از آن در تنظیمات پلی استیشن 4، وارد بخش PlayStation App connection settings شوید و از آنجا دستگاه خود را به لیست گجت های متصل دیگر اضافه کنید. پلی استیشن 4 برای شما یک کد ارسال می کند که با وارد کردن آن روی موبایل خود قادر خواهید بود به تنظیمات مختلفی دست پیدا کنید که تایپ کردن از طریق موبایل هوشمند یکی از آن ها است.

عمر باتری کنترلرتان می تواند بیشتر هم بشود

شاید در نگاه اول حضور لایت بار روی کنترلر پلی استیشن 4 چیز جالبی به نظر آید. اما باید بدانید که دوست کوچکمان عامل اصلی تمام شدن سریع شارژ باتری کنترلر است. خوشبختانه این مشکل به راحتی و با کم کردن نور لایت بار کنترلر قابل حل است. برای کم کردن نور لایت بار کافی است سری به منو تنظیمات بزنید و با اعمال یک سری تغییرات، مدت زمان بیشتری از کنترلر بی سیم خود لذت ببرید.

ویژگی های پلی استیشن 4

برای دستری به تنظیمات لایت بار، می بایست در ابتدا با نگه داشتن کلید پلی استیشن هوم روی کنترلر، وارد Quick Menu شوید و از آنجا همانند تصویر زیر تنظیمات adjust sound and devices را انتخاب کنید.

ویژگی های پلی استیشن 4

پس از ورود به تنظیمات مذکور می بایست به دنبال Brightness of the DualShock 4 Light Bar بگردید و گزینه Dim را از داخل آن انتخاب کنید.

ویژگی های پلی استیشن 4

این امکان هم وجود دارد که پلی استیشن 4 و تلویزیونتان همزمان روشن شوند

شاید این ویژگی از نظر بسیاری آنقدر هم کارآمد نباشد. چرا که شاید تنها چند ثانیه طول بکشد تا هر دو دستگاه را به صورت جداگانه روشن کنید و به اجرای بازی های خود بپردازید. با این حال روشن کردن همزمان هر دو دستگاه خالی از لطف نیست و می توانید سریع تر به پلی استیشن و تلویزون خود دسترسی پیدا کنید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

ویژگی های پلی استیشن 4

برای دست پیدا کردن به این ویژگی کافی است پس از رفتن به منو تنظیمات وارد بخش System شوید و از آنجا گزینه Enable HDMI Device Link را فعال کنید. با این حال سونی اعلام کرده که ممکن است استفاده از این ویژگی روی هر تلویزیونی میسر نباشد.

بازی های پلی استیشن 4 خود را در پی سی یا مک اجرا کنید

پلی استیشن 4 با استفاده از سیستم ریموت پلی به کاربران اجازه می دهد که به وسیله پی سی یا مک به اجرای بازی ها بپردازند اما برای استفاده از این سیستم می بایست ابتدا از طریق این لینک فایل مورد نظر برای دسترسی به ریموت پلی را روی کامپیوتر خود دریافت کنید.

ویژگی های پلی استیشن 4

پس از دریافت فایل مورد نظر، باید روی پلی استیشن 4 با ورود به تنظیمات، Remote Play Connection Settings را انتخاب کنید و پس از آن گزینه Enable Remote Play را روشن کنید.

ویژگی های پلی استیشن 4

بعد از انجام مراحل فوق، زمانی که پلی استیشن 4 شما روشن است، کنترلر خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل و نرم افزار ریموت پلی را روی آن اجرا کنید.

پدیدآورنده: 
Share