دستور تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا

دستور تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا

در این نوشتار قصد داریم طرز تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا را آموزش دهیم، با ضیاءالصالحین همراه باشید تا در این مورد بیشتر بخوانید.

دستور تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا

مواد لازم

✓ زنجبیل تازه خرد شده: ۱ قاشق غذاخوری

✓ گوشت استیکی گاو: ۴۵۰ گرم

✓ روغن سرخ کردنی: ۲ قاشق غذاخوری

✓ سیر تازه خرد شده: ۱ قاشق غذاخوری

✓ کلم بروکلی تکه شده: ۴ لیوان فرانسوی دسته دار

✓ سس سویا: ۱ قاشق غذاخوری

✓ پیاز زرد: ۱ عدد

مواد لازم برای سس سویا

✓ نشاسته ذرت: نصف قاشق غذاخوری

✓ آب مرغ: ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته دار

✓ فلفل سیاه آسیاب شده: نصف قاشق چای خوری

✓ شکر قهوه ای: ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته دار

✓ روغن کنجد: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه

در اولین مرحله از طرز تهیه استیک چینی باید استیک گوشت را از عرض آن بصورت نواری برش بزنید. معمولاً برای درست کردن استیک با کلم بروکلی از گوشت نواری استفاده می شود. بعد از برش دادن گوشت، مقداری سس سویا به گوشت بزنید و آن را کنار بگذارید تا کمی مزه دار شود.

در دومین مرحله از طرز تهیه استیک نرم و آبدار فیله گوساله به سبک چینی باید در یک کاسه آب مرغی را که از قبل آماده کرده اید، با روغن کنجد، فلفل سیاه و نشاسته ذرت و شکر قهوه ای ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا نشاسته به خوبی در مواد حل شود. سپس این سس را کنار بگذارید تا بعداً برای مزه دار کردن استیک گوشت با کلم بروکلی از آن استفاده کنید.

دستور تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا

در این مرحله از طرز تهیه استیک و بروکلی باید یک ماهیتابه را با شعله ی ملایم روی حرارت قرار دهید. ۲ قاشق غذاخوری روغن سرخ کردنی در ماهیتابه بریزید و اجازه دهید داغ شود. سپس گوشت های برش خورده استیک را به ماهیتابه اضافه کنید و برای ۱ دقیقه تفت دهید تا کمی رنگ آن تغییر کند و قهوه ای شود. سپس پیاز خلالی خرد شد، سیر و زنجبیل رنده شده را به گوشت اضافه کنید. کمی مواد را تفت دهید و در صورت لزوم مقداری روغن به ماهیتابه اضافه کنید. سپس کلم بروکلی ها را به ترکیب استیک ها اضافه کنید و ۱ دقیقه مواد را خوب تفت دهید.

دستور تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا

در آخرین مرحله از طرز تهیه استیک چینی باید بعد از اینکه کمی مواد را تفت دادید، سس سویایی را که از قبل آماده کرده بودید، به ترکیب گوشت و کلم بروکلی اضافه کنید. سپس گوشت ها و کلم بروکلی ها را خوب هم بزنید تا کاملاً به سس آغشته شوند. اجازه دهید چند دقیقه مواد با سس پخته شوند تا کاملاً طعم سس به گوشت و بروکلی ها نفوذ کند. در نهایت این استیک با کلم بروکلی را همراه با برنج سرو کنید و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه استیک چینی

✓ این غذا نباید خشک باشد و باید بعد از ریختن گوشت و بروکلی ها در سس سویا، اجازه دهید سس به غلظت مناسبی برسد و سپس حرارت را خاموش کنید.

✓ شما می توانید ترکیب استیک گوساله و کلم بروکلی را با پلو، نودل و پاستا نیز امتحان کنید.

✓ برای تهیه استیک گوشت با کلم بروکلی بهتر است پیاز را بصورت درشت و خلالی برش دهید.

✓ به جای استفاده از سیر در سس سویا می توانید از پودر سیر نیز استفاده کنید.

دستور تهیه استیک گوساله و کلم بروکلی با سس سویا

پدیدآورنده: 
Share