مدافعان حرم تربیت یافتگان مسجد هستند/ایران منشاء ثبات سوریه است

سردار سلیمانی:
مدافعان حرم

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل ازمهر، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی سخنانی در پانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد که در تهران در حال برگزاری است، با اشاره به ماجرای شهادت شهید محسن حججی به دست تروریست های داعشی، این شهید بزرگوار را نتیجه و تربیت شده مسجد دانست و اظهار داشت: همه دعوای ما با عالم غرب و در عالم اسلام، بر سر مسجد است، بر سر مسجد الاقصی و مسجد الحرام.
وی افزود: مسجد، حیات دینی و سیاسی و اجتماعی عالم اسلامی است.
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: ما در عالم اسلامی با ۳ نوع مسجد و ثمره های آن روبرو هستیم که این مساجد در کشور ما هم وجود دارند.
فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه کرد: یکی از آنها، مسجدی است که آگاه سازی و تربیت می کند و در بعد فرهنگی و دینی از اسلام دفاع می کند و در حال مقابله با تهاجم فرهنگی  است که وسیع تر و ناپیداتر از گذشته شده است.
وی تصریح کرد: این مسجد تربیت مدافع فرهنگی و هم ایثار و فداکاری برای دفاع مظلوم را هم انجام می دهد. این کار در دولت و پارلمان و وزارتخانه ها عملی نیست و در مساجد صورت می گیرد.
سردار سلیمانی افزود: یک مسجد دیگر، بذر بی تفاوتی و بی انگیزگی را در جامعه می کارد که در کشور و شهر تهران هم وجود دارد. این مساجد هم در میان شیعیان است، هم اهل سنت.
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: مسجد دیگر، وظیفه اش انفجار ماشین اسلام است و آن مسجدی است که تکفیری ها بر آن سوارند و ثمره اش داعش و جبهه النصره است.
وی اظهار داشت: ما امروز با دو خطر مواجه ایم. یک خطر داخلی که فتنه مذهبی است و دیگری خطر خارجی که تهاجم علیه جهان اسلام است.
سردار سلیمانی تصریح کرد: در اردن و مصر مساجد زیادی وجود دارد اما بی خبر و بی تفاوت نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی هستند. این الازهری که الان وجود دارد، الازهر حکومتی است و ای کاش نبود تا اینکه ببینیم نسبت به جنایات غزه بی تفاوت باشد.
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: خدمات امام (ره) در جهان اسلام قابل مقایسه با هیچکدام از مراجع و مراکز نیست و امروز مقام معظم رهبری با تمام توان از آن دفاع می کند.
وی افزود: چه کسی امروز مسئول رشد الحاد و لاابالی گری در کشور است؟ آیا همه ما به وظایف خود عمل کرده ایم؟
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: وقتی من را مسئول حفظ یک پل می گذارند، باید بدانیم فقط نباید پل خود را حفظ کنیم بلکه حفظ این پل یک محیطی دارد اگر این محیط سقوط کرد، پل هم سقوط کرده است.
فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: مسجد مثل یک قرارگاه است و تاثیر آن بر کل جامعه است نه فقط محیط خود آن مسجد. اگر مقیاس ما فقط محیط خود مسجد باشد، باخته ایم.
وی اضافه کرد: کسی که نتواند سربازانش را حفظ کند، خطش سقوط کرده و اگر جوانانی از مسجد رفتند، خط آن امام جماعت شکسته و سقوط کرده است.
سردار سلیمانی گفت: وقتی یک برادر چند شغله و خسته را امام جماعت یک مسجد کنیم، این فرد چطور می خواهد محیط مسجد را حفظ کند؟
فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: اگر بخواهیم دائم از القاب بی حجاب و باحجاب یا اصلاح طلب و اصولگرا استفاده کنیم، پس چه کی میماند؟ اینها همه مردم ما هستند. آیا همه بچه های شما متدین اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می کند و جامعه هم خانواده شماست.
وی تصریح کرد: اینکه بگوییم من هستم و بچه های حزب اللهی خودم، اینکه نمی شود حفظ انقلاب. امام جماعت باید بتواند با حجاب و بی حجاب را با هم جذب کند.
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: انقلاب بستگی به مساجد دارد البته تعداد مساجد هم مهم است. برای مثال وقتی با هواپیما از بالای دمشق می رویم و مناره ها را می بینیم و بعد از بالای تهران چیز دیگری می بینیم حالمان عوض می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع شهادت شهید حججی اشاره کرد و اظهار داشت: ما خیلی شهید داریم که برخی هم ذبح شده اند اما خداوند گاهی برای عظمت دادن به یک موضوعی، یک حادثه می آفریند و این شهید حججی، برای عظمت دادن به همه عظمت های مدافعان حرم بود.
فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: ما بنا نداریم هر اقدامی را تبلیغ کنیم که دوستان دچار مشکل یا دشمنان تحریک شوند. برخی از تبلیغات در کشور ما موثر نیست.
سردار سلیمانی گفت: ما وقتی وارد عراق شدیم، بین منافع خودمان و عراق تفاوتی قائل نشدیم و دنبال چاه نفت و تصرف شهری مثل موصل و کرکوک نبودیم. دنبال مطالبات ارزی نبوده و نیستیم.
وی افزود: ما بخاطر منافع شیعی به فلسطین کمک نمی کنیم بلکه اصلا اگر کسی اظهار شیعی کند، با او کار نمی کنیم چون ۹۹.۹۹ درصد فلسطین اهل تسنن هستند و ما از آنها دفاع می کنیم.
فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: قدرت داعش از قدرت اسماعیلیون و مغول که کشور ما را تاراج کرد خیلی بزرگتر بود. این ها گروهی هستند که روزی صد انتحاری به میدان می فرستند.
سردار سلیمانی تاکید کرد: ایران هیچوقت بحران ساز و پرورش دهنده تکفیر نیست چون اصالت دارد و امروز منشا ثبات شده است.
وی خاطرنشان کرد: جیش الاسلام، جیش الحر و گروهای دیگر را سعودی علیه ما ساخت، اما ایران منشا ثبات سوریه شد. ما با مذهب جلوی جنگ مذهبی آنها را گرفتیم نه با قدرت نظامی. امروز جمهوری اسلامی در منطقه از یک قدرت فائقه حقیقی و غیرقابل خدشه بهره مند است.
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: وقتی نظامی می تواند مسایل قومی و زبانی حل کند، این باعث ثبات است و اساس دستیابی به این فضا، رهبری بود.
سردار سلیمانی اظهار داشت: دوستانی در سطوح عالی داخل و خارج کشور بودند که می گفتند وارد سوریه و عراق نشوید و محترمانه از انقلاب دفاع کنید. یک نفر گفت یعنی ما برویم از دیکتاتور دفاع کنیم که رهبری فرمودند وقتی به کشورهایی که با آنها ارتباط داریم نگاه می کنیم چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می کنیم.
وی گفت: رهبری با حکمت و جسارت، این انقلاب و دفاع از انقلاب را هدایت کردند.
فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: آقای هاشمی حرف درستی درباره آمریکایی ها زد که گفت عقل گنجشک را در کله دایناسور می گذارند.
سردار سلیمانی در پایان گفت: امروز اگر می گوییم خدایا از عمر ما کم و به عمر رهبری بیفزا، این یک ضرورت است.

 

Share