رجبیه / اندروید

موضوع: 
رجبیه/اندروید

توضیحات

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

ماه رجب از جمله ماه های عظیم الشأن در اسلام به شمار می رود. این اهمیت را می توان به خوبی در احادیث و روایات اهل بیت عصمت و طهارت مشاهده نمود. از جمله کتب مذهبی که به شرح این اعمال پرداخته اند می توان به مفاتیح الجنان "شیخ عباس قمی" و همچنین اقبال الاعمال "سیدبن طاووس" اشاره نمود. شایان ذکر است این کتب از جمله کتب معتبر شیعه به شمار می روند.

این نرم افزار شامل چهار بخش کلی می باشد. این قسمتها عبارتند از :

۱- ادعیه و اعمال ====> که به بیان اعمال وارده متناسب با ایام مختلف این ماه می پردازد.

۲- نماز مخصوص هر شب ====> در این بخش با توجه به کتاب اقبال الاعمال ، نمازهای خاص هر یک از شبهای ماه مبارک رجب به همراه فضیلت آن آورده شده است.

۳-اعتکاف ====> از مهم ترین ایام ماه رجب، ایام البیض یا همان اعتکاف می باشد که همه ساله تعداد کثیری از مومنین از آن بهره مند می شوند. در این قسمت از نرم افزار مواردی اعم از " احکام ، اهمیت ، شرایط ، اعمال مخصوص، لینک ثبت نام اعتکاف شهرهای مهم ایران ، محرمات و ... " گنجانده شده است.

۴- نجوا ====> در این بخش مجموعه ای منسجم از سخنرانی های ارزشمند استاد علیرضا پناهیان متناسب با ایام اعتکاف و ماه رجب با موضوعات مختلف گردآوری شده است. در ماه رجب مناسبت های مذهبی مختلفی از جمله آن ولادت امام علی (علیه السلام) ، ولادت امام باقر (علیه السلام) ، شهادت امام هادی (علیه السلام) و ... می توان ذکر نمود. لذا در بخش "نجوا" ما مجموعه ای از مداحی های مختلف از مداحان مشهور (حاج میثم مطیعی ، امیر عباسی ، سید مجید بنی فاطمه ، سید مهدی میرداماد و ... ) ویژه مناسبات این ماه تهیه کرده ایم. در ادامه صوت چندین مناجات منظوم به همراه متن شعر (ویژه مداحان و علاقه مندان عزیز ) تهیه شده است. در انتها نیز صوت ادعیه ی های مورد استفاده در این ماه (دعای ام داوود ، مناجات حضرت امیر ، دعای کمیل و ... ) قرار داده ایم.

امیدواریم مورد بهره مندی هر چه بیشتر مومنین و معتکفین گرامی قرار گیرد. ان شاء الله

منابع :
مفاتیح الجنان نوشته شیخ عباس قمی
اقبال الاعمال نوشته سید بن طاووس
موسسه نشر و تنطیم آثار حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله)
موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی
سایت حوزه علمیه قم
مساعدت حجت الاسلام والمسلمین راجی (امام جماعت مسجد امام رضا دانشگاه فردوسی مشهد)
و ...

دانلود فایلاندازه
Binary Data رجبیه / اندروید۲.۳۱ مگابایت
Share