شکست داعش در واقع شکست صهیونیست ها و آمریکا بود

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران:
حجت الاسلام کاظم صدیقی

عوامل پیروزی مقاومت بر داعش:
- رهبری توام با اخلاص رهبر معظم انقلاب
- مرجعیت عراق بخصوص حضرت آیت الله سیستانی
- فرماندهی بی بدلیل و بی ریا و عاشقانه و عارفانه سردار سلیمانی
- ایمان و ایثار و شهادت طلبی جوانان رشید بسیجی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از حوزه، حجت السلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه امروز (سوم آذرماه) در دانشگاه تهران، با تبریک پیروزی جبهه مقاومت و گرامیداشت هفته بسیج، با اشاره به شکست های اسرائیل از مقاومت حزب الله لبنان گفت: طعم تلخ این شکست استخوان های استکبار را تحت تاثیر قرار داد، اینها وقتی دیدند نقشه های دیرینه اشان نقش بر آب می شود توطئه های مختلفی را در دستور کار قرار دادند، اینها خیال می کنند با انقلاب اسلامی طرف هستند و لذا اسلام هراسی و ایران هراسی می کنند، دقیقا همان گونه که ابو جهل ها نتوانستند انقلاب پیغمبر ما را تحمل کنند و احزاب تشکیل دادند و محاصره ایجاد کردند و هر فشاری آوردند نتیجه نداد و حالا هم هرچه استکبار می کند آنها ضعیف تر می شوند و ما قوی تر.
امام جمعه موقت نماز جمعه تهران با یادآوری جنایت های داعش در منطقه اظهار داشت: اقسام این جنایت ها را سردار اسلام سردار سلیمانی به آموزگار و رهبر دلبر خودش نوشته بود و این نامه هم تاریخ بود و هم فلسلفه تاریخ، رمز پیروزی و شکست را در این نامه سراسر نورانی که سراسر ادب و تواضع در آن بود را دیدیم؛ یادمان نرفته که رئیس جمهور امریکا می گفت که این کشور داعش را درست کرده و راست هم می گفت اما خودش ادامه دهنده همین راه ناپاک شد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه عوامل پیروزی مقاومت بر داعش را برشمرد و گفت: در قدم اول رهبری توام با اخلاص رهبر معظم انقلاب؛ دوم مرجعیت عراق بخصوص حضرت آیت الله سیستانی، سوم فرماندهی بی بدلیل و بی ریا و عاشقانه و عارفانه سردار سلیمانی؛ چهارم ایمان و ایثار و شهادت طلبی جوانان رشید بسیجی ما بود که از سردار همدانی گرفته تا شهید حججی همه در یک خط جان خود را در کف گرفتند و همین طور بسیج مردمی سوریه و حشدالشعبی مقدس و ارتش دلاور سوریه و عراق نقش بی بدیلی در این پیروزی داشتند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران در ادامه هفته بسیج را مورد توجه قرار داد و افزود: بسیج باید الگو باشد،  بسیج شریانی است از قله که جامعه را به سمت هدف نهایی می برد و بسیج اقدام به موقع و به اندازه است.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به وضعیت مردم یمن ادامه داد: یمن چیزی جز روحیه بسیجی ندارد، اما این جنایت کار،  مزدور و بی عرضه و عیاش زمان سعوی همه چیز دارد، اروپا، آمریکا و پول و اسلحه را دارد و در این چند سال این همه جنایت را مرتکب شده و چیزی گیرش نیامده، اما پیروزی از آن مردم یمن خواهد بود.
وی در ادامه به برگزاری اجلاس محبان اهل بیت(علیهم السلام) در تهران اشاره و تصریح کرد:  آقای ولایتی این همایش را سامان دادند،  این نقشه نقشه قرآنی است و دنیا تا عشق علی(علیه السلام) را نچشد، امام زمان(عجل ا... تعالی فرجه الشریف) تشریف نمی آورد و این اکسیر را باید مطرح کرد تا بصیرت و خیزش عمومی جهانی زیر پرچم ولایت برای ظهور آقا واقع شود.
امام جمعه موقت نماز جمعه تهران در ادامه زلزله کرمانشاه را مورد توجه قرار داد و خاظرنشان کرد: این زلزله امتحان بزرگ خدا بود، بلا برای مومن امتحان است که حضور حضرت آقا در این مناطق هم عرض تسلیت بود و هم نکاتی که ایشان مطرح کردند آموزنده بود. در مرحله امداد کار زیاد است، باید خانه های مناسب بخصوص کانکس های مستحکم ایجاد شود، کمک ها مدیریت واحد می خواهد. مشکلات هنوز زیاد است مردم  گرفتار هستند؛ بانوان و کودکان طاقت  سرمای منطقه را ندارند و ان شاءالله کمک ها با اخلاص زیاد ادامه داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه اول نماز جمعه نیز با اشاره به موضوع تقوا گفت:  تقوا نور زندگی و کنترل است، تقوا زندگی با منطق و عقل است،  تقوا خود پاییدن است، تقوا با رضای خدا زندگی کردن است و امتیازی است به کسانی که علاقه دارند در کارنامه سبک زندگی اخلاق و رفتار پیش خدا آبرو داشته باشند و مدال رضایت خدا را دریافت کنند و خدا آنها را مورد احترام و اکرام قرار دهد و لذا باید تقوا رعایت کنند.

 

 

Share