کشورهای اسلامی سفرای آمریکا را اخراج کنند

حجت‌ الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز تهران:
حجت الاسلام کاظم صدیقی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل ازحوزه، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی، در خطبه های امروز (24 آذر) نماز جمعه تهران با اشاره به طرح های آمریکا در منطقه، اظهار داشت: نه تنها آمریکایی ها به اهداف شوم شان نرسیدند، بلکه باعث شدند که نفوذ سیاسی و عاطفی ایران در منطقه تعمیق یابد که امروز شاهد تشکیل زینبیون، فاطمیون، حیدریون و بسیج هستیم. اینها یک حلقه مستحکم نظامی و دفاعی به وجود آورده اند؛ از طریق آنها زوال اسرائیل، نه در مدت طولانی، بلکه انشاء الله به همین زودی قطعی و غیر قابل انکار است.
امام جمعه موقت تهران افزود: یکی از اهداف شومی که آمریکایی ها در طرح های خود داشتند، این بود که کشورهای اسلامی را به جنگ داخلی بیاندازند تا مسئله فلسطین که اولویت اول جهان اسلام است، آن را به حاشیه برانند؛ البته حرف ابلهانه ترامپ باعث شد که کشورهای اسلامی بیشتر متحد شوند، انتفاضه فلسطین به پا خواست و اولویت مسئله فلسطین که مسئله اسلام است باعث شد که یک بار دیگر انزوای آمریکا در جهان رقم بخورد.
ی تأکید کرد: هر جا می خواهند به اسلام ضربه بزنند، به خودشان کمانه می کند و ضعیف تر می شوند، این انتفاضه ای که شروع شده، باید با پرچمداری امید مظلومان جهان، تمام مردم به پا خاسته و مظلوم فلسطین مسلح شوند و مقاومت مسلحانه را ادامه دهند؛ کشورهای اسلامی به قطعنامه بسنده نکنند و همه به میدان بیایند.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی ادامه داد: باید کشورهای اسلامی به رهنمود ابر عرب و سید بزرگوار، سید حسن نصرالله، سفرای آمریکا را ازکشورهای اسلامی اخراج کنند تا آمریکا در انزوای فکری و اقتصادی قرار گیرد و دست از این زورگویی ها و بی قانونی ها بردارد.
نایب رئیس شورای حوزه علمیه تهران با اشاره به اعلام پایتختی قدس شریف از سوی رئیس جمهور آمریکا، این مسئله را بسیار حساس در جهان و منطقه غرب آسیا دانست، اظهار داشت: ما اظهارات خطرناک رئیس جمهور بحرانی و بحران زده، بی اصالت و منفور ایالات متحده درباره قدس را محکوم می کنیم.
وی افزود: آمریکا قدس را به عنوان پایتخت رژیم غاصب، جعلی، کودک کش و بی هویت صهیونیستی اعلام کرده است، این مسئله سابقه دارد، سازمان ملل در دو قطعنامه که ظالمانه است، به اسرائیل غاصب مشروعیت داده است؛ سازمان ملل پیشتر در قطعنامه ای قدس را از آنِ فلسطین ها می داند، اما بعدها کنگره آمریکا تصویب کرد که اینجا به عنوان پایتخت سابق باشد.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه رؤسای جمهور سابق آمریکا نیز مانند ترامپ هستند و اینها تفاوی با هم ندارند، گفت: تفاوت آنها این است که رؤسای جمهور قبلی آمریکا با ملاحظه منافع آمریکا، مصوبه کنگره که خلاف قطعنامه های سازمان ملل است را عملی نکردند، اما ترامپ علاه  بر اینکه داماد صهیونیست دارد و فرد ابلهی نیز هست و از سیاست چیزی نمی فهمد، این مصوبه کنگره را تصویب کرد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی اضافه کرد:  ترامپ واقعا موجود عجیب و غریبی است، البته رؤسای جمهور آمریکا خودشان اختیاری ندارند؛ اینها نوکر و ابزار صاحبان قدرت و ثروت در پشت پرده هستند؛ ترامپ به تعبیر بوعلی سینا شاخ دارد، اما عقل ندارد، زیرا مشکلاتی را برای کشور خودش و جهان بشیریت ایجاد کرده و می کند.
وی ادامه داد: ما که معتقد به مدیریت حضرت حق هستیم، می دانیم که ملت و انقلاب ما براساس فرمان خدا بوده، لذا ملت ما به پیروی از رهبری موحد، نظیر آیت الله العظمی خامنه ای، در مسیر حق حرکت می کند، دست غیب و امدادهای مرموز الهی را همیشه همراه مقاومت و انقلاب و جنگ تحمیلی  و نیز در فتنه های سال های 77 و 88 دیده ایم، دست خدا از آستین مؤمنین بیرون آمده است.
امام جمعه موقت تهران، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از سخنانش به مسائل یمن اشاره و تصریح کرد: امداد الهی شامل حال مردم یمن شد، و علی عبدالله صالح که یک مهره فتنه گر عربستان خائن بود و نگرانی وجود داشت که فتنه داخلی ایجاد شود، کشته شد که با کشته شدن این فتنه گر، مردم یمن منسجم تر شدند؛ امید می رود که رژیم سفاک و کودک کش که معلوم نیست که نه عرب است و نه مسلمان، به همین زودی به سزای اعمالش برسد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه سخنان خود به موضوع وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: در قرآن کریم، علم ابزار و وسیله است، هم مبنا و هم هدف باید مشخص و روشن باشد، قبل از اینکه دنیای غرب دانشگاه های ما را استعمار کند، ما خودمان دانشگاه داشتیم و همه علوم را زیر لوای اسلام با موازین اخلاقی ترتیب داده بودیم، بزرگان ما ریاضیدان بودند و از قرآن و حدیث آن را می گرفتند و مثل انرژی هسته ای صلح آمیز بود و بی عفتی و هرزگی نداشت و یاوه گویی برخی غرب گراها در قالب استاد وجود نداشت.
وی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دستغیب، اولین شهید محراب، خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی، این دو کلمه انقلاب و فرهنگ را به صورت برنامه در بیاورد و در شوراهای اندیشه ورز بر روی آن کار و تحقیق کنند. حوزه باید نیازهای دانشگاه ها را دریافت کند و علوم را هدف دار کند که قطعا جامعه ما از این طریق به مقاصد عالی می رسد.

 

 

Share