برگزاری مراسم اعتکاف رمضانیه در پارس آباد مغان (1397ش)

واحد فرهنگی تربیتی اعلام کرد؛
اعتکاف رمضانیه
مراسم اعتکاف رمضانیه در شهرستان پارس آباد مغان با حضور جوانان و اعضای بنیاد فرهنگی تربیتی ضیاءالصالحین در مسجد جامع شهرستان با همت بنیاد و همکاری هیئت امنای مسجد به مدت سه روز (روزهای 21، 22 و 23 ماه مبارک رمضان) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین، مراسم اعتکاف رمضانیه در شهرستان پارس آباد مغان با حضور جوانان و اعضای بنیاد فرهنگی تربیتی ضیاءالصالحین در مسجد جامع شهرستان با همت بنیاد و همکاری هیئت امنای مسجد به مدت سه روز (روزهای 21، 22 و 23 ماه مبارک رمضان) برگزار شد.
این مراسم در راستای احیای سنن نبوی (صلوات الله علیه) که بنیاد روی این مسائل تاکید خاص دارند، برای اولین بار در شهرستان پارس آباد استارت کار زده شد، البته چون اولین بار بود لذا با 3 روز در اوایل دهه آخر ماه مبارک شروع شد تا هم این سنت که در شهرستانهای کوچک، حقیقتاً فراموش شده، احیا شود و هم اینکه برای آغاز کار سعی شد اصل موضوع مطرح گردد تا إن شاءالله به مرور در سالهای آتی این مدت به سه بخش ارتقاء پیدا کند.

اعتکافی که برگزار شد برنامه های فشرده و متنوعی داشت که البته نقش خود اعضای شرکت کننده که از اعضای بنیاد بودند در کل تعیین کنند بود، و اینکه در این سه شب؛ بلا استثناء احیاء و تهجد به نوعی مراعات شد و میزان وقت هدر رفت به حداقل خود نسبت به کلیه اعتکافهایی که در شهرستان برگزار شده بود رسید، سین برنامه ها بدین صورت بود:
- شرکت در مراسمات و برنامه ها (یک ساعت به اذان ظهر)
- نماز ظهر و عصر به جماعت
- ترتیل خوانی یک جزء قرآن
- پاسخگویی به سوالات بصورت فردی
- حلقه معرفتی (ساعت 18.30 الی 20.30)
- نماز مغرب و عشاء به جماعت
- افطاری
- استراحت به مدت 30 دقیقه
- شرکت در مراسم مسجد
- ادعیه و برنامه های عبادی و احیاء تا ساعت 3 بامداد (دعای افتتاح، کمیل و برنامه های مخصوص شب های قدر)
- سحری
- نماز صبح به جماعت
- دعای عهد
- استراحت و ... تا ساعت 11 قبل از ظهر

آنچه که از برخی مسئولین شهرستان انتظار می رود حمایت علنی از کارهای بنیاده، برخی از مسئولین در حضور ما و وقتی رودررو هستیم حمایت می کنند و بر اهداف درست و عالی بنیاد اشاره کرده و خود را حامی کارها و برنامه های بنیاد معرفی می کنند ولی در مقام عمل و یا در حضور دیگران کاملاً برعکس عمل کرده و یا عمل منفعلانه دارند، لذا انتظار می رود که حداقل در محاسبات خود و در وجدان خود بین حق و باطل مرزی بکشند که خدای ناکرده از مصادیق نفاق برشمرده نشود.
در خانه اگر کس است یک حرف بس است...
والسلام علی من اتبع الهدی
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر...

Share

دیدگاه‌ها

خیلی عالیه
با اینکه توفیق ندارم در برنامه های بنیاد ضیاءالصالحین حضور پیدا کنم ولی برنامه هاشو دورادور دنبال می کنم
اجرتان با مولای تنها

خدا دشمنان این بنیاد را هدایت کنه و اگه قابل هدایت نباشند نابودشان کنه

اللهم عجل لولیک الفرج

شنیدم برخی مسئولین تو پارس آباد گفته اند که اعتکاف ماه رمضان بدعته
واقعا براشون متاسفم که این همه بی سواد و کج فهمند
واقعن کارتون درسته که مقابل کجیا و کوته فکریا کوتاه نمیائین
اجرتان با بی بی زهراء سلام الله علیها

التماس دعا

حضرت علی (علیه السلام) در خصوص اعتكاف پيامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله و سلم) می فرمايند: «فلم يزل يعتكف في العشرالا و اخر من رمضان حتي توفاه الله.
ترجمه: پس پيامبر اكرم (صلی الله علیه وآله و سلم) هميشه در دهه آخر ماه رمضان در حال اعتكاف بود تا آن وقت كه خداوند جان او را گرفت».

منبع: بحار الانوار ، ج94، ص7.

ممنون داداش که حدیثشو درج کردید