زیارت اربعین - کلیپ تصویری حجت الاسلام پناهیان

لیست
  • زیارت اربعین - کلیپ تصویری حجت الاسلام پناهیان - (کیفیت پایین)
  • زیارت اربعین - کلیپ تصویری حجت الاسلام پناهیان - (کیفیت متوسط)
  • زیارت اربعین - کلیپ تصویری حجت الاسلام پناهیان - (کیفیت بالا)
زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن برشمرده شده (طبق روایات) و در این کلیپ شما اهمیت زیارت اربعین را در بیانات حجت الاسلام علیرضا پناهیان بصورت تصویری [به مدت 4.44] ملاحظه می فرمایید.

زیارت اربعین :

زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن برشمرده شده (طبق روایات) و در این کلیپ شما اهمیت زیارت اربعین را در بیانات حجت الاسلام علیرضا پناهیان بصورت تصویری [به مدت 4.44] ملاحظه می فرمایید.

این کلیپ را می توانید به سه کیفیت « پایین - متوسط - بالا » دانلود کنید.

زیارت اربعین

اربعین کجایی؟

بعد از ظهور اگر گفتند که هر کی اربعین رفت در مقدّمه سازی برای ظهور مؤثر بوده است، بعد نوۀ شما، فرزند شما از شما بپرسد بابا شما اربعین رفته بودی؟ بعد چی جواب می دهی؟

  آقا زیارت یک بحث جدّی است. یعنی شما ممکن است ذوقی و حالی و دلی و حاجتی بلند شوی بیایی حرم، خب قشنگ است خوب است دلت تنگ شده، وقتی که آمدی اینجا باید بگویی «نُصرَتی لَکُم مُعَدَّة»؛ من آمده ام شما را کمک کنم. یک دفعه ای جدّی می شود ماجرا! شما لااقل بعداً بگو که من اگر نتوانستم خودم بروم امّا یک نفر را راهی کردم هزینه اش را دادم جوان بود می توانست برود که حرم آقا اباعبدالله الحسین (علیه السلام) خلوت نباشد یک وقتی. «وَ نُصرَتی لَکُم مُعَدَّة!» جزء زیارت اربعین است این عبارت. من آمدم شما را کمک کنم!

نمی توانی بروی فرزندت را بفرست، همسایه ات را بفرست، همکارت را بفرست. و خودت برو. بگو آقا من آمدم کارت بزنم، اعلام حضور بکنم، یک وقت مبادا اسمم اینجا ثبت نشده باشد. امام حسین(علیه السلام) خودش اربعین روضه گرفته. یک خبر عجیب به شما بدهم، یعنی تا روز قیامت آدم حق دارد تعجّب بکند. بعضی از هیئت ها هستند و هیئتی ها در طول سال گاهی مراسم می گیرند برای اربعین هیچ کار نمی کنند. جالب نیست؟ روضۀ خودش را خرج می کند، کار می کند، اقدام می کند، امّا روضۀ ارباب اش اباعبدالله الحسین(علیه السلام) می گوید حالا هستند دیگر، دیگران می روند. خب شما چی؟

امام صادق(علیه السلام) یکی از دوستان شان را دیدند، برگشتند فرمودند که من شنیدم بعضی از محبّین ما اهل بیت (علیهم السلام) هستند بعضی از شیعیان ما هستند چهار سال می شود کربلا نرفتند برای زیارت. گفت آقا خیلی ها هستند اینجوری هستند. آقا امام صادق(علیه السلام) فرمود که اینها جواب جدّم رسول خدا را چی می دهند؟ گفت مگر آقا آدم چند وقت یک بار باید برود حرم زیارت؟ فرمود فقرا سالی یک بار، ثروتمندها سالی دوبار.

کربلا دلی است، باید هر موقع دلت خواست بروی. اینجوری است؟ این را کجا یاد دادند به ما؟ توی کدام روایت این را نوشته؟ سرباز باید برود کارت بزند، باید اعلام حضور بکند. همین کارها را می کنیم همین جوری نگاه می کنیم تا الآن ظهور به تأخیر افتاده. بعد از ظهور اگر گفتند که هر کی اربعین رفت در مقدّمه سازی برای ظهور مؤثر بوده است، بعد نوۀ شما، فرزند شما از شما بپرسد بابا شما اربعین رفته بودی؟ بعد چی جواب می دهی؟ سرباز باید برود کارت بزند، باید اعلام حضور بکند!

ما خیلی در عرصه های معنوی جلو رفتیم، اعتکاف ها و همین زیارت ها، همین حرم مطهر. ببین چقدر جمعیت الحمدلله، جمکران. ولی ببینید رفقا! هنوز حدّ و اندازه هایمان به آن رشد لازم نرسیده، اربعین دو میلیون نفر از ایران؟ شما چه جوری توجیه می کنی این را؟ مگر امام حسن عسکری(علیه السلام) نفرمود علامت شیعه است؟ احساس وظیفه نمی کنی؟ شما اربعین کجا هستی؟!

Share