ضیاءالصالحین طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی و خانگی به 2 روش | ضیاءالصالحین

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی و خانگی به 2 روش

شیشه پاک کن
در شیشه پاک کن های کارخانه ای مواد شیمیایی زیادی استفاده می شود که برای سلامتی افراد مضر می باشد و استنشاق بوی این مواد هنگام استفاده از آن ها سبب آسیب رساندن به سلامتی می شود به همین خاطر لزوم استفاده از شیشه پاکن های خانگی بیشتر احساس می شود

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی و خانگی به 2 روش 

در شیشه پاک کن های کارخانه ای مواد شیمیایی زیادی استفاده می شود که برای سلامتی افراد مضر می باشد و استنشاق بوی این مواد هنگام استفاده از آنها سبب آسیب رساندن به سلامتی می شود به همین خاطر لزوم استفاده از شیشه پاک کن طبیعی و خانگی بیشتر احساس می شود.شیشه پاک کن طبیعی

شما می توانید در خانه شیشه پاک کن های خانگی بسازید و دیگر هزینه اضافی بخاطر شیشه پاک کن های کارخانه ای مضر نپردازید و با این کار قدمی بسوی سلامت خود بردارید.

تمام موادی که برای تهیه این محلول ها احتیاج دارید، احتمالاً همین الان در دسترستان قرار دارند پس با ما همراه شوید تا دستور ساخت این شیشه پاک کن ها را بیاموزید.

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی

نکاتی برای دست یابی به درخشش خیره کننده شیشه ها

پاک کننده های کارخانه ای به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی مختلف در آنها بی خطر نیستند و استنشاق و تنفس ذرات آنها که پس از استفاده آسیب رسان می باشد.

یکی از این محلول های پاک کننده شیشه پاک کن ها هستند که باید استفاده از آنها را به حداقل برسانید و یا اینکه خودتان در خانه آن را تهیه کنید.

با تهیه شیشه پاک کن های خانگی و استفاده از آنها دیگر نگران آسیب و سموم مواد شیمیایی در حین تمیز کردن شیشه ها و تنفس ذرات آنها نباشید.

شیشه پاک کن های طبیعی دارای قدرت تمیز کنندگی بسیارخوبی هستند وشما می توانید با استفاده از آنها همیشه شیشه های تمیز و بدون لکی داشته باشید.

وسایل و مواد مورد نیاز برای ساخت شیشه پاک کن طبیعی

 • پیمانه یا شیشه اندازه گیری
 • قاشق غذاخوری
 • قیف
 • بطری اسپری خالی
 • یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
 • یک چهارم پیمانه سرکه
 • یک هشتم پیمانه ایزوپروپیل
 • 2 پیمانه آب مقطر یا الک آب شیر داغ

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی

مرحله اول: ترکیب مایعات با یکدیگر

با استفاده از پیمانه یا شیشه مخصوص اندازه گیری مایعات حجم مشخصی از الکل، سرکه و آب داغ را اندازه گیری کنید. آب مورد نیاز برای این کار باید از نوع آب سخت نباشد بنابراین اگر آب شما دارای آهک و املاح فراوان است از 2 پیمانه آب مقطر برای این کار استفاده کنید.

نکته دیگر اینکه استفاده از آب در حال جوش برای این کار لازم نیست و اگر آب گرم باشد کافی است. مایعات ترکیب شده با هم را با استفاده از قیف در یک بطری اسپری بریزید.

مرحله دوم: اضافه کردن نشاسته ذرت

نشاسته ذرت ماده جادویی محلول شیشه پاک کن طبیعی است که شیشه را کاملا تمیز می کند. یک قاشق غذاخوری از نشاسته ذرت را درون بطری حاوی مایعات بریزید سپس درب بطری را ببندید و آن را به خوبی تکان دهید تا ذرات درون مایع گرم حل شوند.

مرحله سوم: تست شیشه پاک کن طبیعی

محلول شیشه پاک کن دست ساز خود را بر روی یک شیشه کثیف اسپری کنید و سپس با یک پارچه به حالت دورانی شیشه را تمیز کنید. تست شیشه پاک کن به شما این اطمینان را می دهد که شیشه پاک کن خوبی را درست کرده اید.

نکته: ممکن است نشاسته ذرت در شیشه پاک کن ته نشین شود بنابراین قبل از هربار استفاده بطری را به خوبی تکان دهید.

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی

روش تهیه شیشه پاک کن لیمویی دست ساز برای پاک کردن شیشه ها

این شیشه پاک کن محلولی فوق العاده و طبیعی و عالی برای تمیز کردن لکه های روی شیشه ها می باشد.

وسایل مورد نیاز برای شیشه پاک کن لیمویی

 • 1 فنجان آب
 • یک چهارم فنجان سرکه لیمو ترش ( طرز تهیه سرکه لیمو )
 • 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون و یا روغن گردو ( برای جلوگیری از نشست گرد و خاک بر روی لوازم و وسایل)
 • بطری اسپری

طرز تهیه شیشه پاک کن لیمویی

تمام مواد بالا را درون یک بطری اسپری تمیزبریزید و سپس روغن گردو را به آن اضافه کنید برای این کار بهتر است از روغن گردو استفاده کنید زیرا روغن زیتون حالت چسبندگی دارد سپس درب بطری را ببندید و تکان دهید تا روغن در سرکه و آب حل شود. چندین قطره اسانس لیمو برای خوشبو شدن محلول بریزید.

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی

منبع: نمناک

Share