گلهای شقایق و خار مریم در جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم
جاده خلخال به اسالم یکی زیباترین جاده های کشور که  با سفره ای از گل های شقایق و خار مریم جلوه ای بهشتی و بی نظیر در استان اردبیل به وجود آورده است.

گستره ای از همزیستی گل های شقایق و خار مریم در جاده خلخال به اسالم

گستره ای از گل های شقایق و خار مریم در طبیعت زیبای جاده خلخال به اسالم که توصیف بهشتی دارد.

گستره‌ای از همزیستی  گل‌های شقایق و خار مریم در  جاده خلخال به اسالم

جاده زیبای خلخال به اسالم یکی زیباترین جاده های کشور که  با سفره ای از گل های شقایق و خار مریم جلوه ای بهشتی و بی نظیر در استان اردبیل به وجود آورده است.

جاری شدن آبشارهای روان در کنار کومه های زندگی اهالی تالش و خلخال در ییلاقات زیبا و پرگل، خستگی تن و جان را پس از ساعت ها گشت وگذار از تن گرفته و آرامشی خاص به گردشگران می بخشد.

چشمه های پرآب، حرکت رمه های گوسفندان در دامنه ییلاقات، خانه های ییلاقی چوبی تلفیقی از زیبایی های جنگل، مرتع و کوهستان در کنار هم بی نظیرترین خاطرات را برای گردشگران رقم زده است.

جاده خلخال به اسالم

این جاده زیبا که نقطه آغازین آن خواستگاه گل شقایق و خارمریم و انتهای مسیر 60 کیلومتری آن جنگل های بکر و زیبای اسالم است، در تمام چهار فصل دیدنی است.

در زمستان برفی اش، سوز و سرمای آن زبان زد عام وخاص در کشور است و در بهار پرگل آن شقایش هایش آذین بخش طبیعت این منطقه می شوند.

پای به تابستان که بگذاری چتر سبز درختان جنگلی و سایه سار زیبای مراتع آن دل از هر رهگذری ربوده و ساعاتی آرامش در این جاده خستگی مسیر را از جان می گیرد.

جاده خلخال به اسالم

در پاییز برگ ریزش نیز زیبایی چشم نواز برگ های رنگارنگ درختان تن پوشی از زیبایی های هزار رنگ خلقت را در مقابل دیدگان گردشگران به نمایش می گذارد.

در جاده زیبای خلخال به اسالم مسیری 60 کیلومتری شهرستان خلخال در استان اردبیل را به شهر اسالم در استان  گیلان وصل می کند؛ این جا بهشتی گم شده و تلفیقی از چهار فصل طبیعت را به را حتی می توان دید درحالی که شقایق ها و گل های خار مریم زیبایی بهاری به دشت های خلخال بخشیده اند، همچنان در دامن کوه های بلند مشرف به گیلان و خلخال سپیدی برف ها چشم نوازی می کند.

جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم

مسافرانی که از مرکز کشور در جاده خلخال به اسالم درحال گذر بودند در توصیف این جاده و زیبایی های آن  همه توصیفی از بهشت گمشده را به زبان آوردند و این سفر خود را خاطره انگیز و رویایی عنوان نمودند. گردشگران بسیاری از طریق جاده رویایی خلخال به اسالم و خلخال به پونل وارد شهرستان خلخال و استان اردبیل می شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استان اردبیل در شمال غرب کشور با دارا بودن دشت های پرمحصول و زراعی و دریاچه های طبیعی، آبشارهای مرتفع یکی از مقصدهای گردشگری در ایام تعطیلات فصل بهار و تابستان است.

جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم

جاده خلخال به اسالم

مطالب بیشتر در : طبیعت و گردشگری

****گزارش: مصطفی مرادخانی**** به نقل از سرویس اجتماعی خبرگزاری فارس- اردبیل

Share