ضیاءالصالحین فیلم دوره آموزش قرآن | ضیاءالصالحین

فیلم دوره آموزش قرآن

فیلم دوره آموزش قرآن کریم برای کسب مهارت های بیشتر در مورد زیباتر خواندن قرآن برای شما قرار داده شده است.(از کتاب روخوانی و روانخوانی قرآن علی قاسمی)

فیلم دوره آموزش قرآن

در این بخش فیلم دوره آموزش قرآن کریم برای کسب مهارت های بیشتر در مورد زیباتر خواندن قرآن برای شما قرار داده شده است.

دانلود فیلم دوره آموزش قرآن

شماره جلسه عنوان دانلود فیلم جلسه
۱ آشنایی با الفبای زبان عربی دانلود
۲ الف مدی و حروف پر حجم دانلود
۳ «یاء» و «واو» مدی دانلود
۴ سکون و تشدید دانلود
۵ تنوین دانلود
۶ حروف ناخوانا (۱) دانلود
۷ حروف ناخوانا (۲) دانلود
۸ حروف ناخوانا(۳) دانلود
۹ نحوه ی خواندن دو حرف ساکن در کنار هم دانلود
۱۰ نحوه ی وقف در کلمات دانلود

در توصیفی که در خطبه ۱۹۸ نهج البلاغه از زبان امام علی علیه السلام در مورد قرآن آمده٬ این چنین بیان می شود که: قرآن نوری است که خاموشی ندارد٬ چراغی است که درخشندگی آن زوال نپذیرد٬ دریایی است که ژرفای آن درک نشود٬ و راهی است که رونده ی آن گمراه نگردد. از خداوند می خواهیم تا ما را هم همانطور که حضرت فرمودند٬ پیرو قرآن قرار دهد و توفیق خواندن و فهم این مطالب عمیق را به ما عطا نماید و ما را در سرلوحه قرار دادن فرامین و دستورات قرآن در زندگی یاری نماید.

با توجه به مطالب بالا زیبنده ی یک فرد مسلمان است که  بتواند قرآن را به درستی و با الفاظ صحیح قرائت نماید. از این رو  آموزش قرآن را طی ۱۰ جلسه برای شما قرار دادیم تا بتوانیم شما را در یادگیری حروف، اعراب، تلفظ و قواعدی که در این زمینه کاربرد دارد و امری اجتناب ناپذیر در روان خوانی قرآن کریم می باشد را یاری نماییم.

برخی از عناوین این آموزش قرآن عبارت است:

  • وقف
  • مد
  • سکون و تشدید
  • الفبای زبان عربی
  • انواع حروف نا خوانا
  • مخارج حروف

این دوره از آموزش قرآن برگرفته از کتاب رو خوانی و روان خوانی قرآن کریم اثر علی قاسمی است که در ۲۶ درس که به منظور آموزش صحیح و دقیق شیوه ‌های روان ‌خوانی قرآن کریم تألیف شده است٬‌می باشد.

در این دوره سعی شده است تا مطالب به شکل جامع و مفید بیان شود و امید است که در پایان این دوره از آموزش قرآن تلاوت زیباتر و بهتری از کلیه استفاده کننده گان این دوره مشاهده گردد.

 

فیلم دوره آموزش قرآن

جهت دانلود و تماشای فیلم و سریال های بیشتر در موضوعات مختلف و متنوع (از قبیل فیلم سینمایی - سریال تلویزیونی - انیمیشن و کارتون - سخنرانی - تلاوت قرآن و...) می توانید با کلیک روی بنر فوق به سایت فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین مراجعه نمایید.

Share