شفای بیمار سرطانی با آب زمزم و تربت

آیت الله العظمی بهجت (رحمة الله تعالی علیه)
آب زمزم را با تربت حضرت سیدالشهدا علیه السلام مخلوط کرده و به مریض بدهند تا به قصد شفا، هر روز مقداری از آن را بیاشامد و همچنین تعداد زیادی فقیر را غذا بدهند و هرچه می توانند، به فقرا صدقه بپردازند و به افراد متعدّد بسپارند که برای بهبودی بیمار دعا کنند.

شفای بیمار سرطانی با آب زمزم و تربت سیدالشهدا علیه السلام

برای شفای بیمار سرطانی مرحوم آیت الله بهجت دستور داده بودند که؛ آب زمزم را با تربت حضرت سیدالشهدا علیه السلام مخلوط کرده و به مریض بدهند تا به قصد شفا، هر روز مقداری از آن را بیاشامد و همچنین تعداد زیادی فقیر را غذا بدهند و هرچه می توانند، به فقرا صدقه بپردازند و به افراد متعدّد بسپارند که برای بهبودی بیمار دعا کنند.

پیشنهادی: ویژه نامه اردیبهشت بی بهجت - آیت الله بهجت قدس سره

شفای بیمار سرطانی با آب زمزم و تربت سیدالشهدا علیه السلام - آیت الله بهجت

حجت الاسلام اسفندیاری می گفت: «یکی از بستگان نزدیک ما، به بیماری سرطان مبتلی گردید. پزشکان گفتند: باید در اولین فرصت، عمل جراحی شود. در غیر این صورت، غدّۀ سرطان سراسر بدن را می گیرد و دیگر قابل درمان نخواهد بود.

بستگان ما در این شرایط، متحیّر و سرگردان شده بودند که آیا بیمار را برای عمل جراحی ببرند یا نه؟ برای همین خواسته، قرار گذاشتند به خدمت آیت الله العظمی بهجت (رحمة الله تعالی علیه) بروند و برای عمل جرّاحی استخاره کنند. چون به خدمت آیت الله العظمی بهجت (رحمة الله تعالی علیه) می روند و استخاره می کنند، آقا می فرماید: «عمل لازم نیست». سپس مبلغی پول می دهند که برای ایشان صدقه بدهند و نیز دستور می دهند که آب زمزم را با تربت حضرت سیدالشهدا علیه السلام مخلوط کرده و به مریض بدهند تا به قصد شفا، هر روز مقداری از آن را بیاشامد و همچنین تعداد زیادی فقیر را غذا بدهند و هرچه می توانند، به فقرا صدقه بپردازند و به افراد متعدّد بسپارند که برای بهبودی بیمار دعا کنند.

بستگان بیمار بدون درنگ دستورات آقا را دقیق اجرا نمودند و آن خانم مریض را جهت توسّل به اهل بیت علیهم السلام به مشهد بردند.[1] بیمار سه روز در آنجا به راز و نیاز مشغول می شود و در حرم آن امام همام، حالات بسیار روحانی و معنوی به ایشان دست می دهد. پس از بازگشت، ایشان دیگر احساس درد نداشت.

تصمیم گرفتیم به خانه آیت الله العظمی بهجت (رحمة الله تعالی علیه) برویم تا ایشان را در جریان گذاشته و دستورات بعدی را بگیریم. چون به طرف منزل می رفتیم، در مسیر مسجد و منزل، ایشان را ملاقات کردیم. پرسیدند: «حال مریض شما چطور است؟»؛ گفتیم: الحمدلله. و همۀ قضایای مشهد و انجام دستورات را به خدمت ایشان عرض کردیم. فرمودند: «به همان دستورات عمل کنید و برای معاینه، به دکتر مراجعه کنید».

چون به دکتر مراجعه کردیم، دکتر پس از معاینه با تعجب پرسید: شما کاری کرده یا برای درمان به جایی رفته اید؟ بیمار می گوید: چطور؟ دکتر می گوید: خانم، بیماری شما بطور ناباورانه ای کاهش یافته و هیچ احتیاجی به عمل ندارد و مقدار باقی مانده از غدّۀ سرطانی را با دارو معالجه می کنیم.»

 

منبع: فریادگر توحید، ص۲۰۶ - ۲۰۸ - شفای بیمار سرطانی
-------------------------------------
پی نوشت:
[1]. 
یکی از نزدیکان آقای بهجت (رحمة الله تعالی علیه) می گفت: به نظرم بستگان بیمار به آقا گفتند: قصد زیارت مشهد را داریم. و ایشان پسندیدند و فرمودند: پس از زیارت به من مراجعه کنید.

Share

دیدگاه‌ها

درمان همه دردهایمان کربلاست...یا سیدالشهدا(ع)