سس گلوریا ساخت عربستان سعودی است؟!

سس گلوریا - شطة جلوریا - gloria hot sauce
سس گلوریا، محصولی متعلق به کشور خونخوار و جنایتکار عربستان سعودی است و سودش در جیب سعودیان میرود، این سس، در داخل کشور ما متاسفانه به وفور یافت می شود....

سس گلوریا ساخت عربستان سعودی است؟!

سس گلوریا محصولی است که متعلق به کشور خونخوار و جنایتکار عربستان سعودی است و سودش در جیب آقایان سعودی میره، سس تند گلوریا، که در داخل کشور ما متاسفانه به وفور یافت میشه؛ خواهشاً نخرید و مصرف نکنید و اطلاع رسانی کنید.

 اگر در تصویر، قسمت پایین محصول را دقت کنید، عبارت "صناعة سعودیة یا (Made in K.S.A)" درج شده که به معنی ساخت عربستان سعودی هست. این سس با نام «سس تند گلوریا سید داود» هم ارائه شده و با «سس گالری» فرق دارد که آن هم به نام سید داود عرضه شده است...

سس گلوریا - شطة جلوریا - gloria hot sauce

یک نکته قابل تامل این است که برخی فروشگاههای اینترنتی در تصاویر این محصول بخش توضیحات را پاک کرده اند و کاملا مشخصه توضیحاتش رنگی شده، و با سرپوش نهادن به اصل قضیه نمی دانم منافع کی و کجا هستند؟!

سس گلوریا - شطة جلوریا - gloria hot sauce

با جستجوی مختصر در گوگل با عبارتهای مختلف میشه اصل این تصاویر را به دست آورد و مثلا از عبارتهای "شطة جلوریا صناعة السعودية، سس گلوریا - gloria hot sauce" نیز می توان استفاده کرد...

سس گلوریا از ابتدا در کشور عربستان تولید و در شهرهای حاشیه خلیج فارس پرطرفدار شده بود و تبعاً به شهرهای ایران هم رسیده بود. این سس متاسفانه در شهرهای بوشهر و آبادان شهرت فراوانی یافته.

از گالری سید داود تا گلوریا؟!

سس گلوریا اصل که تولید عربستان هستش متعلق به شرکت Mujaly A. Bamujally که از سال ۱۹۲۵ در حال فعالیت هستش.

سس گلوریا - شطة جلوریا - gloria hot sauce

مشخص نیست که سس گلوریا از چه سالی دقیقاً شروع به تولید کرده اما هرچه هست باید بدانید که محصولات دیگری مانند عسل ، انواع کنسرو ، شیر ، روغن و به نام گلوریا وجود دارد.

سس گلوریا - شطة جلوریا - gloria hot sauce

در واقع شرکتی که بالاتر اسم بردیم مانند یک کمپانی تولید محصولات غذایی در عربستان فعالیت دارد.

مجلی احمد بامجلی صاحب فعلی تولیدی برند گلوریا

مجلی احمد بامجلی صاحب فعلی تولیدی برند گلوریا که ۱۰سال پس از تاسیس شرکت و مرگ پدرش به همراه برادرانش شروع به توسعه کردند

بر همین اساس میتوان نتیجه گرفت که سس تندی که این روزها در ایران با نام سس گالری سید داود با ظاهر مشابه گلوریا در ایران وجود دارد ، کپی از نسخه عربستانی است.

آنطور که اطلاع یافتیم از سال ۱۳۹۴(غیررسمی ۱۳۹۲) و پس از بالاگرفتن درگیری‌ها بین ایران و عربستان سعودی ، وزارت بهداشت به دلایلی که هیچگاه علتش را اعلام نکرد کلیه سس‌های گلوریا را بدون مجوز اعلام و از ورود این محصول به بازار جلوگیری میکند.

سس گلوریا - شطة جلوریا - gloria hot sauce

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید این عکس در گروه های ارزشی دست به دست میشد و علت مشکل گلوریا را وجود برخی مواد نگهدارنده بسبار خطرناک شیمیایی عنوان کرده‌اند.

کمی بعد نسخه ای مشابه گلوریا در ابتدا با همان نام در ایران تولید شد و بعدتر به نام گالری سید داود تغییر نام داد.

گالری سید داود

کارخانه تولیدی این سس اکنون در بوشهر قرار دارد.

 

توصیه می کنیم که این همه سس تند داخلی داریم، لذا به دنبال چیزی که منافع دشمن را تامین می کند نروید.

Share