دلایل امتناع کودکان از غذا خوردن

علت امتناع کودک از غذا خوردن
از جمله نگرانی‌ های والدین درباره فرزندشان، امتناع او از خوردن غذاست که در این مطلب به برخی از دلایل آن اشاره شده است.

دلایل امتناع کودکان از غذا خوردن

به گزارش خبرنگار طب ضیاءالصالحین به نقل از جیل کسل، اینکه کودک شما از خوردن غذا امتناع می کند، می تواند بسیار استرس زا باشد و چیزی که استرس شما را کاهش می دهد، درک دلیل غذا نخوردن کودک است. در ادامه به دلایل امتناع کودکان از غذا خوردن اشاره شده است.

دلایل امتناع کودکان از غذا خوردن

یبوست در نوزادان، بی حوصلگی به دلیل گزینه های غذایی تکراری، درد، روش های تغذیه ای نامناسب، عدم آمادگی برای خوردن غذا مهمترین دلایل امتناع کودکان از غذاخوردن است.

اینکه کودک شما غذا نمی خورد، می تواند یک امر موقتی باشد و یا به یک الگوی نگران کننده تبدیل شود. بسیاری از نوزادان در یکی دو سال اول زندگی اشتهای خوبی دارند. آن ها با سرعت بالایی رشد کرده و وزنشان افزایش می یابد؛ حتی مغز آن ها در حال بزرگتر شدن است. همه این رشد و توسعه انرژی می برد، در نتیجه نوزادان به طور کلی اشتها و انگیزه طبیعی برای غذا خوردن دارند؛ با این حال گاهی اوقات نوزادان مانند گذشته غذا نمی خورند. باید تشخیص دهید که این مرحله موقت است یا الگویی در حال توسعه است.

اکثر نوزادانی که در مرحله خودداری از غذا به طور موقت قرار دارند، به خوردن غذا علاقه نشان می دهند و طی یک یا دو وعده به حالت اولیه خود برمی گردند، اما اگر کودک شما غذا نمی خورد و این روند ادامه پیدا می کند، ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشد. اگر کودک در حال لاغر شدن یا افزایش وزن نیست و علاقه ای به خوردن غذا پیدا نمی کند، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید.

دلایل امتناع کودکان از غذا خوردن

مطالب مرتبط :

مواد شیمیایی سمی که در غذای کودکان وجود دارد

آلرژی غذایی در کودکان علل، علائم و درمان آن

۷ اقدام برای جلوگیری از مسمومیت سالمونلا

مسمومیت غذایی کودکان و خطر لبنیات برای آن

مصرف زردآلو قدرت بینایی کودکان را تقویت می کند

پدیدآورنده: 
Share