بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان - استاد فرحزاد + متن

بیانات ارزشمند حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد با موضوع «بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان»

بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان - استاد فرحزاد + متن

بیانات ارزشمند حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد با موضوع «بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان» / مدت زمان سخنرانی : 30 دقیقه

بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان - استاد فرحزاد + متن

متن سخنرانی : بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان / استاد فرحزاد

عمرانسان با سرعت بالا در حال گذر است و سعادتمند کسی است که از این عمر بهره کافی را داشته باشد.

در آستانه نیمه شعبان قرار گرفته ایم و لازم است مومنین برای شب نیمه شعبان برنامه ریزی کنند و نهایت استفاده معنوی را از این شب مبارک داشته باشند.

طبق روایت امام باقرعلیه السلام، خداوند به ذات خودشان قسم خورده اند دعای درخواست کنندگان شب نیمه شعبان را مستجاب خواهند کرد.

مناجات و شب زنده داری، خلوت با خداوند، دعا و توسل، قرائت ادعیه، عبادت، دعا جهت تعجیل در فرج امام زمان علیه السلام، برپایی مجالس جشن و سرور، شاد کردن دل مومنین و… از اموری است که در شب و روز نیمه شعبان باید انجام شود.

همدردی با فقرا، آزاد نمودن زندانیانی که نیاز به مساعدت مالی دارند، گره گشایی از مشکلات شیعیان، تامین هزینه های مالی بیماران و… از اموری است که اگر در شب مبارک نیمه شعبان انجام شود ارزش مضاعفی دارد.

طبق روایت، کسانی‌که با اقوام خود قطع رحم کنند مورد لعن خداوند قرار می گیرند به همین خاطر جایز نیست انسان به خاطر تنگ نظری و بهانه های مختلف با اقوام خود رفت و آمد نکند.

حداقل صله رحم، احوالپرسی و سلام وعلیک و ارسال پیام کوتاه است و جایز نیست به صورت کلی صله رحم قطع شود چرا که در دین اسلام نهی شده است.

نیمه شعبان فرصت مناسبی برای شاد نمودن دل همدیگر، گره گشایی از مشکلات شیعیان، رفع کدورت ها و روز وساطت جهت ازدواج جوانانی است که مشکلات دارند و به سخت‌گیری خانواده ها نمی توانند ازدواج کنند.

بهره مندی از شب و روز نیمه شعبان - استاد فرحزاد + متن

ویژه نامه های مرتبط :

ویژه نامه چند رسانه ای مهدویت​

ویژه نامه نرم افزاری معارف مهدویت

میلاد امام زمان علیه السلام - ویژه نامه منجی موجود

  

Share