عوارض مصرف خودسرانه ایبوپروفن

محمدرضا شوشتری متخصص داروساز
عوارض مصرف خودسرانه ایبوپروفن

یک داروساز گفت: با مصرف خودسرانه قرص ایبوپروفن در هنگام بروز سردرد افراد دچار عوارض مختلفی از جمله بیماری های قلبی عروقی و گوارشی می شود.

محمدرضا شوشتری متخصص داروساز با اشاره به مصرف خودسرانه ایبوپروفن و عوارض ناشی از آن گفت: متاسفانه مصرف خودسرانه داروهای مختلف در بین مردم کشورمان رواج پیدا کرده است و بیمار ها بخصوص در هنگام سفر در اثر بروز عارضه ای اقدام به مصرف خودسرانه دارو می کنند.

وی بیان کرد: مسافران نوروزی در هنگام بروز بیماری سردرد به صورت خودسرانه متاسفانه اقدام به مصرف قرص های ایبوپروفن و حتی ژلوفن می کنند که به دلیل خاصیت ضد درد التهابی بودن این دارو در اثر مصرف زیاد تاثیر منفی بر اعضای مختلف بدن افراد می گذارد.

شوشتری عنوان کرد: مصرف بدون تجویز قرص ایبوپروفن سبب بروز عوارضی در شریان های قلب می گذارد و سبب ایجاد یک بی نظمی در ضربان قلب و حتی باعث تنگ شدن رگ ها می شود.وی تاکید کرد: مصرف قرص ایبوپروفن باعث ایجاد ناراحتی های معده و گوارش می شود و این قرص برای بیماران دیابتی و افراد دارای فشار خون بالا بسیار ضرر دارد.

این داروساز ادامه داد: مصرف قرص ایبوپروفن به صورت خودسر قند خون بدن را از حالت نرمال خارج می کند و من به مسافران نوروزی توصیه می کنم که در هنگام بروز سردرد و یا مشکل دیگری به جای استفاده از قرص های ایبوپروفن و حتی ژلوفن با مراجعه به پزشک متخصص علت درد را ریشه یابی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

Share